Як вивести суперклей з одягу. Чим видалити суперклей з одягу.

Видалення суперклею з одягу - завдання далеко не завжди здійсненне. Попадання цианоакрилата на деякі види тканин може мати незворотні наслідки - структура матеріалу буде зруйнована. Однак перед тим як викидати улюблені речі, спробуйте видалити суперклей з одягу самостійно.
Вам знадобиться
  • - ацетон;
  • - швейна голка;
  • - нитрометан;
  • - оцет;
  • - бензин;
  • - ганчірки.
Інструкція
1
Більшість виробників клеїв рекомендують використовувати ацетон для видалення крапель, які випадково потрапили на одяг. Однак при цьому слід пам'ятати, що такий метод виведення суперклею абсолютно не підходить для синтетичного одягу, а також для тонких і кольорових тканин.
2
Тканини, що мають грубе плетиво, можна очистити від суперклею після його повного висихання. Для цього необхідно злегка «відбити» висохле пляму, постукавши по ньому ручкою від ножа або іншим подібним предметом, а потім акуратно видалити клей за допомогою швейної голки. Промийте забруднену ділянку гарячою водою, а потім виперіть одяг звичним способом.
3
Свіжі плями від суперклею можна видалити за допомогою суміші ацетону і 10% розчину нітрометану. Перед тим як нанести розчин на пляму, перевірте його дію на невеликій ділянці тканини.
4
Для видалення клею з тонких тканин скористайтеся оцтовим розчином. Розведіть одну столову ложку оцту в склянці води і ретельно промийте пляму. Потім прополощіть одяг у прохолодній воді і виперіть звичайним способом.
5
Іншим поширеним способом чищення одягу є видалення суперклею за допомогою холоду. Помістіть забруднену річ в морозильну камеру на кілька годин. Акуратно видаліть замерзлий клей за допомогою ножа.
6
Видалити пляма від неякісного клею китайського виробництва можна за допомогою звичайної води. Замочіть зіпсовану річ в гарячій воді на кілька годин. Акуратно відскоблити залишки клею. Виперіть звичайним способом.
7
Візьміть ганчірку і просочіть її бензином. Ретельно протріть свіжа пляма від суперклею. На жаль, таким чином можна видалити тільки свіжі плями.
8
Скористайтеся спеціальним засобом для видалення плям від клею. Придбати його можна в супермаркетах, у відділах, що торгують клеєм.