Як коптити сало. температура копчення курки.

Головна страва української кухні можна приготувати в домашніх умовах. Причому сало можна не тільки посолити, а й закоптити. Головне - купити правильний шматок: бічна або спинна частини свинини, товщина шматка - не менше 3 см. Втім, якщо засолити сало може як жителі свого будинку, так і - панельного, то закоптити можуть тільки ті, у кого в будинку є російська піч або - можливість побудувати цегляну коптильню.
Вам знадобиться
    • сало
    • сіль
    • червоний мелений перець
    • часник
    • російська піч або побудована цегляна коптильня
Інструкція
1
Перед тим, як коптити, сало спочатку потрібно 10:00 вимочувати в холодній воді, а потім на дві доби засолити. Для цього поріжте сало на шматки, рясно змастіть сіллю з обох сторін і покладіть під гніт. Коли сало приготується, зняти з нього залишки солі. Промити холодною водою.
2
Тепер сало повинно коптитися. Якщо в будинку є піч, підвісьте на 1-2 дня шматок сала в димохід. Інший варіант - побудувати у дворі будинку коптильню. Складіть цеглини в прямокутник висотою 1, 5 метра. На бетонної даху зробіть трубу. Зробіть 2 дверцят: нижня (на рівні 50 см від підлоги) - для дров, верхня - для продуктів. Сало підвісити на рівні 1 м від вогню.
3
Коли сало прокоптився, натерти його перцем і часником.
Зверніть увагу
Температура копчення сала - 25-35оС. Інший варіант коптильні своїми руками - це поставлені один на одного дві порожні бочки, в яких проробляють двоє дверцят. У нижній бочці розпалюють дрова. В середині верхньої бочки роблять поперечні перекладини, на які підвішують сало. Верх конструкції завішують мішковиною.
Корисна порада
Щоб сало стало ароматним, під час копчення періодично підкидайте на дрова шкаралупу волоських горіхів або гілочки розмаріна.Подкідивайте в дрова мокрі тирсу: так вони не будуть сильно гореть.Лучшіе дрова для копчення - з бука, ясена, фруктових дерев.