Як заварити глушник.

При пошкодженні глушника автомобіля перед його власником постає питання: міняти глушник повністю або зайнятися відновленням старого. Якщо пошкодження глушника сильне, зварювання не допоможе відновити його, і доведеться витратитися на заміну цієї деталі.
Вам знадобиться
  • 1. Зварювальний апарат,
  • 2. наждачний папір,
  • 3. уайт-спірит,
  • 4. холодне зварювання.
Інструкція
1
Заварити глушник можна лише в тому випадку, коли порушення його цілісності відбулося при наїзді на перешкоду. Відремонтувати можна в багатьох гаражних майстерень, усунення невеликої тріщини або прогара коштує недорого, і якщо ви не впевнені у своїх силах, у вас немає необхідного обладнання - краще зверніться до фахівців. Якщо отвір в глушнику виникло в результаті корозії, то зварювання, швидше за все, не допоможе. У такому випадку метал навколо отвору зазвичай теж истончен до межі. Іноді можуть допомогти латки з листового металу, які приварюються до силових швах корпусу (ці шви товсті і опираються іржі довше).
2
Самостійно проводити ремонт глушника за допомогою зварювання варто лише в тому випадку, якщо у вас є оглядова яма та зварювальний напівавтомат, а також досвід зварювання на ньому.
3
Зачистіть зварювану поверхню від нагару й іржі. Перед тим, як почати зварювальні роботи, обов'язково вимикайте запалювання автомобіля, від'єднайте акумулятор - це необхідно з метою безпеки. Після закінчення зварювальних робіт видаліть окалину, акуратно зачистивши її наждачним папером.
4
Можна скористатися холодною зваркою. Для звичайного автовласника це найбільш доступний метод. Зачистіть поверхню глушника навколо отвору або тріщини за допомогою наждачного паперу, видаліть всі забруднення і знежирте за допомогою ацетону, уайт-спіриту або іншого подібного кошти. Приготуйте холодну зварювання за інструкцією, яка до неї додається, і нанесіть зварку на отвір, ретельно замазуючи всі нерівності. Дайте зварюванні захолонути.
5
В будь-якому випадку будьте готові до того, що заварити глушник не вдасться або результат залишить бажати кращого. Цілком вірогідна поява в глушнику нового отвори - поруч з місцем зварювання. Набагато надійніше купити новий глушник і встановити його замість старого.
Зверніть увагу
Колись автомобілі обходилися зовсім без глушників. Ізригая клуби диму з коротких вихлопних труб, вони виробляли страшний шум, абсолютно не відповідав скромним можливостям тодішніх двигунів. Якщо глушник пошкоджений механічно (наприклад пробитий об камінь), то є хороші шанси його врятувати попросту заваривши газовим зварюванням як звичайну трубу.
Корисна порада
При наявність незначних прогарів та інших пошкоджень, глушник цілком можна відремонтувати. Хороший і надійний метод - зварювання. Але не завжди можна знайти апарат і професійного зварника. Особливо проблематично заварити прогар, якщо навколо нього метал дуже пухкий і не до чого приварити латку. У такому випадку, продовжити життя глушника допоможе "хімія".