Як поміняти хрестовину на кардані. Як відремонтувати спідометр.

Головна функція хрестовини карданного вала - це передача крутного моменту від коробки передач до всіх вузлів і деталей автомобіля. Тому хрестовина є дуже важливим механізмом: при виході її з ладу необхідна термінова заміна.
Вам знадобиться
 • - болгарка;
 • - дриль;
 • - фреза,
 • - лещата;
 • - лінійка;
 • - круглий надфіль.
Інструкція
1
Для початку виконайте зняття карданного вала, щоб зручніше було проводити роботу по заміні хрестовини. Візьміть болгарку і з її допомогою ображати два кінця хрестовини, які запресовані в карданний вал. Після цього обережно вибийте їх усередину. Ретельно подивіться в отвори, які призначені для підшипників, там ви побачите, що вони були закріплені за допомогою методу, дуже схожого на кернение.
2
Для успішного проведення подальших робіт приготуйте дриль і фрезу невеликого діаметра (близько 3-5 мм). Після це затисніть в лещата фланець, у якого є залишився прямий відрізок хрестовини. За допомогою свердла або фрези акуратно зріжте сліди керненія з одного боку. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити посадковий діаметр, а ось на обойми підшипників особливої уваги звертати не потрібно.
3
З протилежного боку вибийте пряму частина - це останнє, що залишилося від хрестовини. Надіньте на неї обойми, які вціліли. Після цього візьміть в руки вимірювальний інструмент (лінійку або штангенциркуль), заміряйте довжину і їдьте в магазин, щоб придбати нову деталь. Також купите Керн і набір надфілів.
4
За допомогою круглого надфіля видаліть на фланці і на кардані всі «точки накерненія». Після цього «утопите» обойми в протилежних посадочних отворах на рівну глибину. Слідкуйте за тим, щоб дана операція була виконана максимально точно й акуратно, адже від цього залежить термін служби нової деталі.
5
Раскерніте обойми, для цього спочатку зробіть по дві точки в кожному з отворів кардана і фланця. Слідкуйте за тим, щоб це робилося строго між заводськими точками. Потім встановіть кардан на місце і перевірте його в дії. Періодично перевіряйте карданний вал після самостійного ремонту і, в разі дефектів, негайно усувайте їх.
Заміну хрестовини на автомобілі ВАЗ-2107 зручніше проводити після зняття карданного вала. Викрутивши болти з фланця і підвісного підшипника, карданний вал вибивається з гумової муфти у КПП. Він з'єднаний з коробкою передач за допомогою шліців.
Вам знадобиться
 • - набір ключів;
 • - викрутка плоска;
 • - дерев'яна киянка;
 • - знімач для стопорних кілець;
 • - маркер.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на оглядову яму або естакаду. Під задні колеса поставте упори. Не здумайте ставити на швидкість, так як доведеться знімати карданний вал. Для вірності встановіть автомобіль на ручник. Тепер вам буде потрібно маркер або викрутка. Потрібно нанести декілька міток на карданном валі. Одну на фланці, за допомогою якого кріпиться кардан до заднього редуктора, іншу на шлицевом з'єднанні з коробкою передач. При невірної установці карданного вала іноді виникають сторонні шуми під час руху.
2
Викриття чотири болта, якими кріпиться фланець карданного вала до редуктора. Головки болтів мають круглу форму з однією гранню. Якщо болт провертається, то його можна зафіксувати ріжковим ключем на 12. Гайка відкручується ключем на 13. Поки що знімати хрестовини рано, краще робити заміну на демонтованому кардані. Так зручніше і якісно можна виконати заміну хрестовин. Не доведеться згодом по кілька разів розбирати привід.
3
Викриття два болти, якими закріплений на кузові підвісний підшипник. Болти мають головку під ключ на 13, найзручніше зробити це торцевим ключем з трещеткой. Постарайтеся заздалегідь обробити всі з'єднання проникаючої мастилом. Як-не-як, це днище автомобіля, на ньому накопичується багато бруду і води, від чого метал іржавіє, а гайки і болти після такого впливу навколишнього середовища викрутити нереально.
4
Вибийте карданний вал з муфти. Акуратними, але різкими ударами дерев'яної киянки, вибивайте кардан. Цілком можливо, що він виходитиме з працею, тому використовувати металеві молотки вкрай не рекомендується, тому що можна погнути карданний вал, від чого він втратить балансування і в процесі їзди буде джерелом вібрації.
5
Вийміть старі хрестовини. Вони встановлені на карданном валі і зафіксовані за допомогою стопорних кілець, які необхідно зняти спеціальним знімачем. Старі хрестовини вибиваються різкими ударами дерев'яної киянки по чашках. Достатньо, щоб випала одна чашка з голчастими підшипниками. Решта три витягти виявиться легше.
6
Встановіть нові хрестовини, намагаючись не пошкодити голчасті підшипники. Якщо вони зруйнуються, то зібрати їх виявиться непросто. Плюс до цього, в чашках знаходиться спеціальна змазка. Чашки потрібно встановлювати в отвори без різких і сильних ударів. Тільки після того, як чашка буде хоч трохи надіта на хрестовину, можна акуратно постукувати по ній, щоб вона повністю села. Аналогічно встановлюються й інші чашки з голчастими підшипниками. І на завершення встановіть стопорні кільця. Хрестовина, яка перебуває у середині карданного вала, змінюється аналогічно.
Зверніть увагу
Встановлюйте нові стопорні кільця уважно, щоб вони встали чітко в канавку. Якщо одне кільце загубиться, то випаде чашка з підшипником і з'єднання карданного вала порушиться.
Корисна порада
Міняйте хрестовини і підвісний підшипник одночасно. Це дозволить рідше розбирати деталі приводу.