Як розрізати ананас. свіжий ананас Як порізати.

Ананас продається як в свіжому, так в консервованому і замороженому вигляді. З останніми двома варіантами все зрозуміло: фрукт вже розрізаний на невеликі шматочки або півкільця, які можна класти в салати або додавати в кисло-солодкі соуси. Якщо ж купуєте свіжий ананас, потрібно спочатку правильно його вибрати, а потім - нарізати так, щоб було зручно його їсти.
Вам знадобиться
 • ананас
 • ніж
 • обробна дошка
Інструкція
1
Помити ананас під холодною водою, обсушити. Покласти його горизонтально на обробну дошку. Відрізати верхівку з листям, захоплюючи 1-2 см м'якоті. Точно так само вчинити з нижньою частиною фрукта. Відрізані шматки - викинути.
2
Найпростіший варіант - не забираючи ананас з горизонтального положення, розрізати його на кільця по 0, 5 - 1 см завтовшки. Кожне з кілець можна потім розрізати навпіл. Є, використовуючи вилку і ніж, або - тримати шматки в руках, вигризаючи м'якоть до самої кожурки шматка.
3
Інший спосіб нарізки ананаса - більш трудомісткий, зате більш зручний у вжитку. Поставте фрукт на його підставу вертикально. Зріжте шкірку смужками - зверху вниз. Решта "глазки" вирізати за допомогою ножа. Розрізати фрукт по вертикалі на 4 частини. У кожної частини відрізати тверду серцевину. Потім нарізати почищену ананасну м'якоть на дрібні або великі шматки.
4
Якщо хочете нарізати ананас максимально ефектно, не відрізані у нього зелену верхівку і низ і не чистите шкірку. Поставте фрукт на горизонтальну поверхню. Зробіть два вертикальних розрізу по всій висоті фрукта. Має вийти 4 великих шматка. Ножем виріжте з кожного м'якоть. Дрібно наріжте її. Укладіть в "човники" з шкірки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zMkm6hDki8o
Зверніть увагу
Потрібно вміти правильно вибирати ананас. Його шашечки на шкірці повинні бути всі одного розміру, сухі "колючки" на цих лусочках повинні бути коричневими. В іншому випадку все це буде ознаками нестиглі фрукта. Якщо низ ананаса м'який або листя на його маківці витягуються погано, значить цей фрукт теж не варто купувати.
Корисна порада
Ніж обов'язково повинен бути гострим. Найкраще, щоб він був зроблений з нержавіючої сталі.
 •  Екзотичний фрукт ананас вже давно став невід'ємним прикрасою святкового столу росіян. Але як би не був він прекрасний зовні, щоб повністю відчути чудовий смак цього плоду, доведеться трохи попрацювати, перш ніж подати його до столу. Існує декілька способів нарізки ананаса. Деякі з них припускають наявність спеціальних пристосувань. Наш спосіб досить простий і передбачає використання звичайних кухонних пристосувань.
 •  Відрізати денце і верхівку у ананаса так, щоб не залишалося на м'якоті слідів жорстких лусочок від шкірки.
 •  На обробну дошку поставити ананас на денце і гострим ножем рухами зверху вниз зрізати шкірку рівними скибками.
 •  Розрізати ананас навпіл і укласти половинки зрізами вниз на обробну дошку.
 •  Видалити у ананаса залишки лусочок з м'якоті, роблячи на ньому неглибокі надрізи ножем під різними кутами.
 •  Кожну половинку ананаса розрізати вздовж на дві частини. Бажано зрізати серцевину ананаса. Вона досить жорстка і не завжди приємна на смак.
 •  Після цього кожну четвертинку ананаса розрізати впоперек на скибочки товщиною близько 1 см.
 •  При покупці ананасу зверніть увагу на його запах і стан кожури.Он повинен бути приємним і солодкуватим. Різкий запах з кислинкою свідчить про розпочаті процесах бродіння в м'якоті ананаса. Шкірка ананаса повинна бути щільною, але не надто твердою.
 •  Ананас містить дуже корисні для травлення ферменти. Тому можна сміливо з'їсти трохи ананаса після щільного прийому їжі, він сприяє швидкому розщепленню белков.Еслі ананаси на вашому столі - часте ласощі, то можна придбати спеціальні пристрої для оброблення ананаса кільцями.