Як скласти опис вкладення.

Для того щоб відправити поштою лист або бандероль, необхідно скласти опис вкладення. Для цього необхідно заповнити стандартний бланк, який можна скласти від руки, роздрукувати на комп'ютері або отримати на пошті форму 107. Опис повинна включати в себе найменування відправлень, а також їх кількість і оцінну вартість.
Вам знадобиться
  • - форма опису 107;
  • - ручка.
Інструкція
1
Для того щоб скласти опис вкладення правильно, потрібно заповнити два бланка. У опису вкажіть прізвище, ім'я та по батькові адресата, індекс і поштову адресу. Потім списком впишіть найменування пересилаються предметів або документів. Крім цього, обов'язково вкажіть кількість кожного найменування і суму його оцінки. Оцінюючи предмети, врахуйте, що оцінна вартість впливає на суму компенсації, яку отримує відправник у разі втрати поштового відправлення, супроводжуваного опис ю вкладення. З іншого боку, слід враховувати, що сума оцінки впливає на розмір страхового збору.
2
Кожен примірник бланка опису необхідно завірити підписом відправника. Якщо у опису присутні предмети, що не оцінені відправником, у графі «оголошена цінність» навпроти цих предметів поставте прочерк в обох бланках. При бажанні ви можете не вказувати оцінну вартість предметів в бланку, призначеному для вкладення в поштове відправлення.
3
Далі обидва примірника опису передаються поштовому працівнику, який повинен призвести остаточне оформлення опису вкладення. Співробітник пошти зіставляє записи в обох бланках опису, потім порівнює відповідність адреси і прізвища, імені та по батькові адресата, зазначені відправником у опису та на адресному ярлику (на зворотному боці оболонки). Після цього проводиться порівняння вкладених в послання предметів і записів у опису вкладення. Після цього поштовий співробітник повинен упевнитися в тотожності загальної суми вкладення та суми оголошеної цінності.
4
На кожен примірник опису вкладення ставиться відбиток календарного штемпеля, завірений розписом поштового співробітника. Перший примірник опису вкладається в поштове відправлення, яке тут же опечатується. Другий примірник разом із квитанцією видається відправнику.
Зверніть увагу
Послання, призначене для опису, на пошту потрібно приносити в незапечатаному вигляді.
Корисна порада
Зберігайте квитанцію і другий примірник опису вкладення до підтвердження того, що послання отримано адресатом.