Як скласти технічне завдання на проектування. Як скласти робоче завдання.

Технічне завдання має бути обов'язковою частиною будь-якого проекту. У його складанні беруть участь як розробники, так і замовники. За своєю суттю це найдокладніший план-графік виконання робіт по даному проекту, в якому описані вимоги до технічної продукції - предмету розробки, і намічені основні етапи роботи та терміни виконання кожного етапу.
Інструкція
1
Звичайно, в основному, текст технічного завдання пише розробник, оскільки саме він може грамотно описати роботу і сформулювати ті завдання, які необхідно буде вирішувати в ході розробки даного проекту. Замовник може бути притягнутий для уточнення цілей, він може висловити свої побажання, свій суб'єктивний погляд і бачення проблеми. Такий симбіоз дозволить надалі уникнути непорозуміння і знизити кількість спірних моментів.
2
Структура даного документа для проектів в різних областях може трохи відрізнятися, але складайте технічне завдання з урахуванням того, щоб цей документ максимально детально розкривав суть і завдання робіт по проекту. У ньому мають бути описані та встановлено принципи взаємодії технічних або програмних модулів між собою, а також принципи интерфейсного взаємодії.
3
Разом із замовником опишіть детально цілі й завдання даної розробки. Детально розпишіть її загальний функціонал і вимоги, яким він має задовольняти. Обов'язково опишіть завдання кожного функціонального модуля проекту, встановіть необхідні технологічні обмеження.
4
Присвятіть розділ тим технічним вимогам, яким повинна відповідати дана розробка. Вкажіть ті характеристики та їх значення, які можна виразити кількісно. Використовуйте оцінки, які можна об'єктивно виміряти.
5
Окремим пунктом технічного завдання дайте визначення всім використовуваним термінам і поняттям. Це дозволить однозначно визначити їх суть і допоможе уникнути розбіжностей з замовником.
6
В розділі «Загальні відомості про проект» вкажіть повне найменування обох сторін, напишіть назву проекту, його вартість, відповідальних виконавців з тієї та іншої сторони, вкажіть планові терміни роботи по проекту і по кожному його етапу, якщо він буде розбитий на них.
7
Окремим пунктом розпишіть склад і зміст робіт з проектування, які будуть виконуватися розробником. За бажанням замовника це можна зробити для кожного етапу розробки.
8
Опишіть методи і порядок контролю над виконанням роботи, визначте методику випробування кінцевого продукту, його тестування і принципи якісної оцінки.
Архітектурне проектування - важливий етап будь-якого будівництва, в тому числі і ремонту житлової квартири. Якщо ви хочете, щоб робота архітектора максимально відповідала очікуваним і бажаним результатам, приділіть час грамотному і вдумливому складанню проектного завдання, яке повинно включати повний список вимог до архітектора та його роботу.
Інструкція
1
Якщо ви почали складати завдання на проектування , і в ньому присутні перепланування, що вимагають легалізації в органах влади, отримаєте дозвіл на їх реалізацію в бюро технічної інвентаризації.
2
Перепланування може включати в себе знесення деяких стін, які не є несучими, зміна розмірів і форми житлових кімнат, а також зміна місця розташування дверей, заміна електропроводки, газового обладнання, і інших подібних параметрів. Якщо ж ви хочете поміняти функціональне призначення приміщень, помінявши місцями кухню і вітальню, вам доведеться легалізувати НЕ перепланування, а реконструкцію.
3
Коли дозвіл на перепланування буде отримано, укладіть договір з надійним та сертифікованим архітектором. В деяких випадках архітектурна фірма за додаткову плату може провести всі необхідні дії з легалізації та утвердження перепланування в квартирі самостійно, заощадивши ваш час.
4
У кожному разі, узгодити проект необхідно своєчасно - в іншому випадку в майбутньому, при різних операціях з нерухомістю, ви зіткнетеся з проблемою, викликаної незаконним переплануванням, не узгодженою з БТІ. Крім того, при незаконної переплануванні ви ризикуєте порушити певні будівельні норми - в тому числі, норми пожежної безпеки.
5
В завдання для майбутнього проекту повинні бути включені всі нюанси, які ви хочете бачити в ремонті, а також важливі параметри, що стосуються вашого приміщення - житлова площа, електропостачання та розміщення розеток і вимикачів, система освітлення, яку ви хочете отримати, наявність телебачення і радіо, стилізація інтер'єру, його концепція і бажані елементи, колірна гамма оформлення квартири, уподобання по меблів і аксесуарам, і так далі. Чим більше пунктів буде вказано в завданні, і чим детальніше воно буде складено, тим більше отриманий інтер'єр буде відповідати вашим очікуванням.