Як позбутися від каламуті в акваріумі.

Багато акваріумісти стикаються з проблемою помутніння води в акваріумах. Можна виділити кілька причин цього явища - цвітіння водоростей, біологічний сплеск, високий рівень органічного вуглецю. Як же позбутися від каламуті в акваріумі?
Інструкція
1
Поява білої або сірої каламуті в новому акваріумі може бути пов'язано в закладкою ґрунту. Ретельно промийте грунт перед приміщенням в акваріум. Як правило, через 1-2 дня після закладки вода в акваріумі стає прозрачной.Налічіе каламутної води протягом трьох і більше днів після приміщення грунту може свідчити про недостатньо ретельної промивці.
2
Якщо після засипки грунту в новий акваріум вода стала прозорою, а потім знову з'явилася каламуть - це вказує на встановлення біологічної рівноваги системи. Така каламуть називається бактеріальної. Після утворення достатньої кількості корисних бактерій вона, як правило, зникає самостійно. Для того щоб полегшити життя рибам в цей період, рекомендується щодня заміняти 1/4 води акваріума. Намагайтеся годувати риб якнайменше. У перший місяць використання акваріума не запускайте туди занадто велика кількість мешканців.
3
Причиною появи зеленої каламуті в акваріумі є, як правило, цвітіння водоростей. Для видалення зеленої каламуті необхідно щодня міняти 1/4 води. Вийміть і ретельно промийте фільтруючий матеріал аквариумного фільтра. Скоротіть кількість корму. Вимкніть світло і не включайте його до тих пір, поки зелена каламуть НЕ ісчезнет.Прі можливості, придбайте спеціальний UV-стерилізатор або використовуйте засоби для усунення водоростей, що продаються в зоомагазінах.Для того щоб уникнути появи зеленої каламуті , рекомендується розміщувати акваріум таким чином, щоб на нього не потрапляли прямі сонячні промені. Категорично забороняється розміщувати акваріуми на вікнах з південної сторони.
4
Поява жовтої каламуті може бути спровоковано декількома факторами. Такий ефект може з'явитися від надлишку продуктів життєдіяльності риб. В цьому випадку необхідно придбати більш потужний акваріумний фільтр.Еслі ви недавно помістили в акваріум корч - швидше за все, причина появи жовтої каламуті саме в цьому. Слід знати, що процес вилуговування пігменту дерева триває від 2 до 6 місяців. Після цього вода знову придбає прозорість. У цей період рекомендується міняти воду в акваріумі трохи частіше, ніж обично.Другой причиною появи жовтої каламуті можуть бути гниють рослини. Видаліть мертві і хворі водорості з акваріума. Проведіть очистку води активованим вугіллям. Однак варто знати, що він абсорбує з води не тільки шкідливі, але і корисні речовини. Тому максимальний термін використання вугільного фільтру - один тиждень. Після застосування даного фільтра необхідно переконатися в тому, що всі інші показники води залишилися в нормі.