Як змусити квітка цвісти.

Ви принесли з квіткового магазину чудесне, усипане квітами рослина, а після декількох тижнів або місяця на вашому підвіконні воно перецвіло і, схоже, більше не збирається радувати вас своїми бутонами. Невже абсолютно нічого не можна зробити? Не варто впадати у відчай, звичайно, можна!
Інструкція
1
Наберіться терпіння. Всі квітучі рослини, придбані в магазині, піддаються численним обробкам регуляторами росту і гормонами. Саме тому вони покриті пишним цвітом на прилавку, але дуже швидко втрачають свій товарний вигляд, коли ви приносите їх додому. Не варто чекати від вашого квітки рекордів, дайте йому прийти в себе і впоратися зі стресом. Протягом півроку з моменту покупки квітучі рослини краще не удобрювати. Акуратно видаліть всі відцвілі бутони, пересадите ваш квітка в новий горщик з хорошою землею і дайте йому відпочити. Нехай набирається сил.
2
Не захоплюйтеся занадто просторими горщиками. Квітучі рослини люблять тісні горщики і категорично відмовляються зацвітати у великих діжках. У них і не вийде цвісти, адже вони зайняті нарощуванням кореневої системи. До тих пір поки землі в горщику достатньо, рослина буде кидати всі сили на ріст коренів, а про квіти поки думати не стане. Якщо ви пересадили ваш квітка саме в такий горщик, виправте помилку і пересадити його в горщик меншого діаметру. Однак усе добре в міру. Зайве тісні горщики також не сприяють рясному цвітінню.
3
Деякі рослини потребують періоді спокою, щоб зацвісти знову. Троянди необхідно ставити в сухе прохолодне місце на пару місяців, орхідеї - виставляти на балкон, коли різниця температури вночі та вдень становить 5 градусів, цикламени потребують відпочинку влітку. Почитайте про ваш квітці і з'ясуйте, чи все ви правильно робите. Цілком можливо, рослина не цвіте, будучи впевненим, що літо ось-ось закінчиться і настануть холоди. Такі квіти як каланхое, наприклад, нізащо не стануть цвісти повторно, поки не отримають певної кількості світла протягом дня. Уважно ставтеся до потреб своїх тропічних друзів, і вони обов'язково подарують вам красиві і яскраві суцвіття.
Зверніть увагу
У магазинах зараз можна знайти різні препарати, що стимулюють цвітіння рослин. Використовувати їх небажано, а іноді навіть і небезпечно. Якщо рослина не цвіте, у нього є на це свої причини, а штучно викликавши у нього колір, ви можете дуже сильно його послабити або навіть погубити.
Корисна порада
Як не дивно, квітучі рослини починають зацвітати з солідарності. Якщо у вашому будинку є квітучі екземпляри, помістіть їх поруч з тими, які давно вже не цвіли. Цілком можливо, що дуже скоро ви помітите на «сонях» нові бутони.
Існує величезна кількість сортів фіалок (сенполій) з різноманітною формою і забарвленням квіток. Зазвичай їх цвітіння дуже тривале і рясне, але якщо догляд за ними неправильний і порушені умови вирощування цих чудових рослин, вони просто перестають цвісти.
Щоб фіалки цвіли практично без перерв і рослина було схоже на невеликий яскравий букетик, потрібно створити сенполії необхідні умови для росту і розвитку і, звичайно, доглядати за нею за всіма правилами.

Світло

Для цвітіння фіалкам потрібен яскраве сонячне світло. У тіні і півтіні цвітіння може припинитися або не наступити зовсім. Квітка сам підкаже, що йому не вистачає світла - листя фіалки витягуються і світлішають.
Поставте рослину в сонячне місце, і через деякий час воно віддячить вам шапкою красивих квітів.
Хоча фіалка - світлолюбна, прямі сонячні промені їй не подобаються. Листя стають «вареними» і звисають з боків горщика. Якщо світла занадто багато, фіалку потрібно переставити на інший підвіконня або притенить від прямих сонячних променів. Найкраще квітці підходить вікно, що виходить на восток.Прі нестачі світла, подовжите день для фіалки штучно, встановивши над квітами лампи денного світла. Слідкуйте за тим, щоб на них не було пилу та інших забруднень.

Грунт

Дуже важливо скласти відповідний субстрат для фіалок. Їм не підходить грунт, багатий гумусом, на ній фіалки ростуть міцними, листя стає м'ясистим і темно-зеленими, на перший погляд рослина здорове, але цвітіння від нього ви навряд чи дождетесь.В субстраті на основі торфу фіалкам не буде вистачати живильних речовин, тому цвітіння теж можна так і не дочекатися. Вихід із ситуації - пересадити рослину в пухкий, повітропроникний субстрат. Складіть грунтосуміш з 2 частин листового перегною і 1 частини чистого річкового піску, на дно горщика насипте шар дренажу з керамзиту або битої цегли.

Квітковий горщик

Якщо ваша фіалка перестала або так і не почала цвісти, зверніть увагу на ємність , в якій вона зростає. Якщо горщик більше діаметра розетки, то причина саме в ньому. Фіалку набагато комфортніше в тісній, маленькому горщику. Змусити рослина цвісти можна, просто пересадивши його у відповідний горщик.
Діаметр квіткового горщика для дорослої рослини має бути не більше 9 см.
Впливає на кількість квітів і загущенность розетки. Рослина дуже швидко розростається і дає багато діток, тому його потрібно пересаджувати 1-2 рази на рік в свіжу грунт, при цьому відділяючи діток і зайві листя. При пересадці оголену шийку рослини заглибити до листя, а коріння промийте і видаліть зайві та пошкоджені. Молоді рослини цвітуть набагато рясніше, ніж старі екземпляри.