Як чистити камбалу.

Камбала, як і будь-яка морська риба, багата йодом. Її зручно їсти: кістки легко відділяються від білого м'яса. Найчастіше камбалу беруть як основу для супу, а також - смажать і запікають. Втім, спочатку рибу потрібно правильно почистити: найчастіше у неї знімають шкіру.
Вам знадобиться
  • свіжа або морожена камбала
  • ніж
  • обробна дошка
  • жорстка губка
Інструкція
1
Промийте камбалу під струменем холодної води. Найчастіше ця риба продається вже випотрошеної. Якщо раптом це не так, очистіть камбалу від нутрощів і знову добре помийте водою. Луску у камбали чистити не потрібно. Але плавники - відріжте.
2
На обробну дошку покладіть камбалу. Уздовж однієї боки риби зробіть ножем розріз.
3
Подденьте розріз ножем. Великим пальцем руки поступово відірвіть шкіру від м'яса. Рухатися потрібно від хвоста до голови.
4
Лівою рукою міцно притисніть рибу до столу, тримаючи її за хвіст. Правою рукою відокремте всю шкіру від м'якоті. Якщо необхідно, відріжте у риби голову.
Зверніть увагу
Якщо камбала - невелика, її можна смажити, не знімаючи шкіри. Якщо ж рибини великі, або ви не любите специфічний морський запах, шкіру з камбали краще зняти. Щоб приготувати філе камбали, не знімаючи шкіри, потрібно зробити наступне. Помиту рибу покладіть на обробну дошку хвостом до себе. У голови зробіть ножем V-подібний надріз. Потім - вертикальний розріз уздовж спинки камбали (від голови до хвоста). Подденьте ножем розріз у голови, пройдіться до низу, відділяючи одну половинку філе. Так само відокремте другу частину філе. Відріжте голову, видаліть хребетних кістка: внаслідок залишиться шматок черевця риби.
Корисна порада
Щоб варена або тушкована камбала вийшла смачнішою, під час готування додайте 1-2 ч. Ложки майонезу.