Як зварити згущене молоко. чому не загусає молоко при варінні.

Зварити згущене молоко можна в домашніх умовах - не обов'язково йти в магазин і стояти перед вибором, сумніваючись в якості продукту. Хоча магазинна сгущенка і відповідає різним ГОСТам, домашня - відповідає вашому смаку.
Вам знадобиться
  • молоко;
  • алюмінієвий таз;
  • цукор;
  • харчова сода;
  • банка;
  • дерев'яна ложка.
Інструкція
1
Для варіння згущеного молока в домашніх умовах рекомендується використовувати парне коров'яче молоко , в якому ще не відстоялися вершки. Візьміть алюмінієвий широкий таз і влийте в нього 1,2 літра молока. В каструлях варити згущене молоко не варто, адже з них при варінні не випаровуватиметься волога.
2
Після того, як молоко налито, додайте в таз 400 г цукрового піску. Важливо, щоб співвідношення молока і цукру було 3: 1. На цей кількість молока додайте одну третину чайної ложки харчової соди. Сода необхідна для утворення однорідної консистенції, без неї сгущенка буде грудкуватої.
3
Поставте таз на плиту і доведіть молоко до кипіння. Ретельно помішуйте його дерев'яною ложкою, і поступово зменшуйте вогонь. Обсяг рідини поступово зменшуватиметься, молоко буде згущуватися ..
4
Через годину суміш молока і цукру придбає жовтий колір, а потім, при загусанні світло-коричневий. В цей час за молоко м слід уважно стежити, щоб воно не пригоріло і не перекипіло. Кожні п'ять хвилин відключайте вогонь, і перевіряйте - якщо при охолодженні молоко густіє, значить воно готове.
5
Остаточний обсяг згущеного молока повинен бути рівний початкового цукрового піску. Коли сгущенка охолоне, перекладіть її в банку і закрийте кришкою. При закочуванні кришки, також почекайте повного охолодження молока, інакше на поверхні згущенки після закриття з'явиться цвіль.
6
Таке згущене молоко некладуть в чай або каву, його їдять з печивом, булочкою, або використовують в якості крему для торта.
7
Варену згущенку зберігайте в холодильнику або іншому прохолодному місці.
Для чого потрібно варити молоко? Перш за все, для того, щоб воно довше зберігалося. Оскільки в магазині продається вже пастеризоване молоко, то його, як правило, не варять. Тепловій обробці піддають домашнє коров'яче молоко від своєї корівки або куплене на ринку. Великий хитрості в варінні молока немає, головне, вчасно вимкнути його в момент закипання, щоб воно не втекло. Але є один цікавий спосіб теплової обробки, який дозволяє отримати з молока справжні ласощі - зваримо його, як варили в російських печах?
Вам знадобиться
  • Молоко коров'яче
  • жирність 3,2% - 3 л.
  • Глиняні горщики з кришками для запікання м'яса або приготування страв в духовці по 0,5 літра ємністю - 6 штук.
Інструкція
1
Ретельно помийте горщики і кришки, витріть їх насухо. Візьміть велику каструлю, вилийте в неї молоко, поставте кип'ятитися. Духовку нагрійте до 100оС.
2
Коли молоко закипить, зніміть каструлю з плити і розлийте молоко в горщики, закрийте їх кришками, поставте на деко і - в духовку. Через три години зніміть з них кришки.
3
Горщики з молоком повинні нудитися в духовці відкритими ще 5 годин. За цей час на їх поверхні буде утворюватися і запікатися смачна скоринка, яку періодично треба притоплювати ложкою, щоб вона була товстою.
4
Після закінчення варіння ви отримаєте ароматне топлене молоко кремового кольору, яке можна зберігати в холодильнику, закривши горщики кришками.
Корисна порада
З топленого молока можна зробити ряжанку, додавши ложку сметани на 0,5 літра молока і поставивши його на день в тепле место.Еслі немає глиняних горщиків, то можна використовувати звичайну емальовану кастрюлю.Счітается, що топлене молоко більш корисно, оскільки легше засвоюється організмом.Пенка від топленого молока завжди вважалася лакомством.Гормони і ферменти, які містяться в топленому молоці, роблять його особливо корисним для діабетиків.