Як позбутися сколіозу.

Бічне викривлення хребта або сколіоз найчастіше розвивається в періоди інтенсивного росту кісткового скелета. В цей час під впливом несприятливих факторів хребет більш схильний до деформації. Але найчастіше перші його ознаки проявляються лише швидкою стомлюваністю м'язів спини. І тільки пізніше видима асиметрія плечей або лопаток звертає на себе увагу і змушує зайнятися лікуванням сколіозу .
Інструкція
1
У разі виявлення сколіозу не відкладайте лікування. Незважаючи на те, що почати ніколи не пізно, результат залежить від тяжкості викривлення, і з віком хребет менше піддається повному виправленню. Більш того, для досягнення позитивного результату в запущеному випадку потрібно набагато більше часу.
2
На період лікуванні сколіозу виключіть фактори, що сприяють його подальшому розвитку, а саме фізичне навантаження з обтяженням одного боку спини або плечового пояса, спортивні ігри з навантаженням тільки на одну сторону (бадмінтон, теніс) , положення сидячи, з опорою на один з ліктів, а також гіподинамію.
3
Велике увагу приділяйте харчуванню та вітамінотерапії, оскільки будь-який дефіцит корисних речовин може призвести до демінералізації організму і схильності кісток до переломів або викривлення.
4
Поєднуйте лікування сколіозу , призначене лікарем, із загальними заходами, що допомагають виправленню і зміцненню хребта. До них відноситься масаж, рефлексотерапія, лікувальна гімнастика і коригуючі (виправляють) засоби, наприклад, корсет. Самостійно робіть вправи, які зміцнюють м'язи спини, міжлопаткової області та живота. Виконуйте їх в положенні лежачи на животі, ноги не відриваючи від підлоги, стопи, розведені в шкарпетках і п'яти разом.
5
Перша вправа виконуйте в положенні лежачи на животі, зігніть руки в ліктях, а тильні сторони долонь покладіть під лоб. По черзі підійміть від підлоги кожен лікоть і зробіть пружні рух. Повторіть по 2-3 раза.Второе вправу виконуйте з попереднього вихідного положення тіла і рук. Далі випряміть одну руку вперед і зробіть кілька махів назад. Повторіть з іншою рукою. Потім розведіть їх в сторони і виконайте його аналогічним способом.Третье вправу виконуйте з цього ж вихідного положення, але з витягнутими вперед руками і сплетеними в замок пальцями. Підніміть верхню частину тулуба разом з руками, поверніть його вліво і потім вправо. Повторіть 1-3 рази.
6
Навантаження на м'язи спини збільшуйте поступово, і перші рази виконуйте в міру своїх можливостей. По ходу освоєння цих вправ додайте до них інші - в положенні стоячи. До них відносяться нахили тулуба і повороти (з руками на потилиці) і кругові рухи.
7
Досягнувши позитивного результату, не зупиняйтеся на ньому, а ще якийсь час продовжуйте лікувальну гімнастику, масаж і займайтеся профілактикою. Для попередження сколіозу займіться плаванням, лижним спортом та іншими фізичними навантаженнями, в яких однаково задіяні обидві сторони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aAvaqt_eGQ0
Корисна порада
Деякі випадки сколіозу вимагають виключно лікарського контролю, тривалого носіння корсета, а у важких випадках і хірургічного лікування. Тому будь-які заходи, спрямовані на виправлення хребта, краще узгоджувати з лікарем.