Як побудувати купіль.

Раніше на Русі лазня в основному будувалася на березі озера або річки, тому купіль не була потрібна. Зате на сьогоднішній день, купіль вважається невід'ємним і бажаним предметом в інтер'єрі кожної лазні. Найоптимальніший варіант - побудувати купіль власними руками, а от як це правильно зробити, знає далеко не кожен любитель банних процедур.
Інструкція
1
Найоптимальніше і просте рішення - установка купелі з дерева в мийному відділенні. В цьому випадку буде потрібно мінімум зусиль для того, щоб організувати злив води. Купіль являє собою велику дерев'яну бочку овальної або круглої форми. В неї, наповнену водою, можна зануритися практично повністю. Необхідно оснастити купіль сидіннями для відпочинку і приставними сходами для зручного входу і виходу.
2
Виготовлення купелі для лазні вимагає від майстра певних бондарських навичок. Дана конструкція збирається з рейок і клепок, які стягуються між собою за допомогою овальних металевих обручів. Але перед тим як приступити до стягання, необхідно використовувати спеціальне клейове з'єднання, інакше ваша нова купіль може потекти.
3
Матеріалом для виготовлення найчастіше служить модрина, дуб або кедр. Саме ці сорти деревини найбільш влагоустойчиви, довговічні і надають ємності солідний зовнішній вигляд. Крім того, така деревина має цілу низку цілющих властивостей. Варто також відзначити, що купіль , виготовлена з дерева, повинна часто використовуватися, інакше з часом деревина висохне. Деякі власники лазень використовують спеціальні чохли з поліетилену для купелі, які зберігають вологу всередині бочки.
4
На сьогоднішній день у продажу є величезна кількість пластикових купелей для лазні різних форм, розмірів і колірної гами. Пластик не тільки легкий по вазі, що є безсумнівним плюсом (можна без зусиль переставляти), але і може знаходитися тривалий час без води і при цьому не розсихається. Пластикову купіль можна придбати зі вбудованим масажером. Можна включити свою фантазію і прикрасити купіль за допомогою декоративного каменю або іншого доступного матеріалу.
5
Купель, як правило, не повинна мати ніжок. Вона ставиться днищем прямо на підлогу, при цьому упора збільшується. Поруч встановіть драбину з ручками, це потрібно для того, щоб було зручно піднятися до необхідного рівня. Досить складна в установці поглиблена купіль , так як проведення робіт схоже з будівництвом басейну. Для цього буде потрібно підготовка котловану зі спеціальним утепленням, відведенням води, гідроізоляцією стін і облицюванням із зовнішнього боку.