Як дізнатися історію своєї родини. Як знайти рід за прізвищем.

Щоб дізнатися історію своєї родини можна звернутися в будь-яку організацію, яка займається генеалогією. А можна самим зайнятися вивченням історії свого роду, заняттям захоплюючим, цікавим, хоча і займає досить багато часу. Щоб діяти більш продуктивно, дотримуйтесь певним правилам.
Інструкція
1
Для вивчення історії свого роду, вам буде потрібно інформація про своїх родичів, як живих, так і давно померлих. Починайте з тих рідних, яких добре знаєте. Запишіть всі відомості про своїх батьків, далі - про бабусь і дідусів, потім розпитайте тих і інших про решту родичів. Далі шукайте відомості про більш ранніх поколіннях.
2
Спочатку почніть шукати інформацію будинки - в сімейному архіві, листах, щоденниках, записниках, вирізки з газет, в фотоальбомах, на оборотах фотографій. Звертайте увагу на імена, дати, місце проживання, родинні зв'язки. Вивчення цих матеріалів змусить вас по-іншому поглянути на батьків, бабусь і дідусів, відкриє світ їхніх стосунків і почуттів, успіхів і невдач.
3
Для отримання більш докладних відомостей проведіть бесіду з родичами. З їхніх спогадів ви зможете дізнатися багато цікавих фактів з життя своїх предків, мотиви і час переїздів, зміни роботи, справжнє ставлення до релігії, отримати відомості про матеріальне становище, фізичному стані, зовнішності, звичках, познайомитися з сімейними історіями. Розмовляючи з родичами, заздалегідь приготуйте список питань, за допомогою якого легко зможете направляти розмову, не втрачаючи нитку бесіди.
4
Використовуйте офіційні документи, вивчіть знайдені дому та виявлені в архівах. В свідоцтві про народження ви знайдете таку інформацію, як час і місце народження, прізвище, імена, по батькові батьків. Свідоцтво про шлюб містить відомості про місце і час укладення шлюбу, датах народження подружжя, дошлюбної прізвища матері. Свідоцтво про розірвання шлюбу - дату розірвання шлюбу, місце його реєстрації, послебрачная прізвища подружжя. Зі свідоцтва про смерть ви дізнаєтеся час, місце і її причину. У паспорті крім персональної інформації про людину (ПІБ, дата народження, місце проживання) містяться відомості про його дружині, дітях (їх імена та дати народження). Тут же є одна або декілька фотографій власника, можуть бути відомості про групу крові. Трудова книжка дає інформацію освіті, про місця роботи та займаних посадах. Дані про освіту, професію, нагородах і званнях предків можуть містити свідоцтва, атестати, посвідчення, грамота, диплома, орденські книжки. Для чоловіків (і деяких жінок) універсальним документом є військовий квиток, який містить всі ці відомості, включаючи: вказівку росту, ваги, розміру голови і взуття.
5
Систематизуйте всі зібрані відомості. Згрупуйте матеріал по темам в папках, авторам, адресатам, хронології. Зафіксуйте в вигляді таблиці або спробуйте скласти генеалогічне древо. Звичайно, в деяких рядках або віконцях у вас залишаться порожні місця. Надішліть частково заповнені таблиці своїм родичам з проханням заповнити прогалини відомими їм відомостями.