Як зробити фотогазету.

Свято чи просто важлива подія - прекрасний привід для творчості. І в домашньому колі, і в робочому колективі з захопленням буде сприйнята фотогазета, завдяки якій можна і себе показати, і на інших подивитися.
Вам знадобиться
  • ватман, простий олівець, кольорові олівці, фломастери яскравих кольорів, складаний ніж, лінійка, чистий аркуш паперу, трафарет (висота літер 10 см), канцелярський клей, фотографії
Інструкція
1
Сформулюйте тему фотогазети. Осмислите її концепцію: повинна вона бути серйозною або з гумором, яким чином в газеті буде розкрита її тема. Придумайте відповідна назва або напис, яка відображатиме тему фотогазети. Підберіть красиві, цікаві, забавні фотографії по темі.
2
Розпряміть ватман, пропрасувавши його теплою праскою. Щоб зробити гарний фон, складаним ножем дрібно накришить грифелі кольорових олівців на ватман. За допомогою чистого аркуша круговими рухами розтушуйте грифельну крихту по всій поверхні ватману. Натискайте на лист, яким виробляєте растушевку, лише злегка. Фон повинен вийти не занадто яскравим, інакше підписи під фотографіями буду погано читатися. Струсіть залишки грифельній крихти з ватману.
3
За допомогою лінійки і простого олівця розмітьте місце для назви фотогазети. Напис зробіть фломастерами за допомогою трафарету з висотою букв 10 см. Також можна роздрукувати напис з комп'ютера, акуратно вирізати кожну букву і наклеїти на ватман. Назва краще розмістити зверху посередині, хоча інші варіанти також прийнятні. Щоб напис припала точно по центру, зробіть попередні розрахунки: кількість букв в назві помножте на ширину букви, додайте сумарне відстань, яку займуть прогалини. Вийшло значення відніміть з довжини сторони ватману. Залишок розділіть на два. У підсумку ви дізнаєтеся, яку відстань потрібно відступити від краю ватману до першої букви назви. Обчислення зручніше проводити в міліметрах.
4
Визначте місце для кожного фото. Нанесіть канцелярський клей по периметру оборотної сторони фотографії, наклейте її на ватман. Не слід намазувати клеєм всю оборотну сторону - це може привести до деформаціі.Еслі для оформлення газети ви використовуєте знімки, якими дорожите, вдамося до іншого способу їх закріплення. Обведіть контур фотографії на ватмані простим олівцем. Складаним ножем зробіть чотири надрізу по кутах получившегося прямокутника. Вставте куточки фотографій в надрізи.
5
До кожної фотографії придумайте невелику підпис. Варіанти тексту можуть бути самими різними: від простого вказівки імені того, хто зображений на фотографії, до дотепних чотиривіршів. Намагайтеся, щоб підписи були розбірливими та легко читалися.
Зверніть увагу
По можливості використовуйте саме канцелярський клей в тюбику, а не клеїть олівець: фотографії будуть триматися надійніше.
Корисна порада
Виготовлення фотогазети залишає великий простір для фантазії: можна додати їй цікаву форму (вирізати з ватману), прикрасити аплікаціями і малюнками. Головне, щоб кожна деталь відповідала темі газети.