Як паяти транзистори.

При виготовленні або ремонті радіоелектронних пристроїв важливою умовою забезпечення їх надійної роботи є правильна пайка. І якщо пайка резисторів і конденсаторів відносно проста, то при впаивание транзисторів слід дотримуватися деякі важливі правила.
Інструкція
1
Для пайки радіоелектронних компонентів виберіть паяльник потужністю не більше 60 Вт., Оптимальною буде потужність в 40 Вт Кінчик жала паяльника заточите так, щоб його розмір дозволяв паяти окремі ніжки мініатюрних транзисторів. Цілком зручна ширина жала 3-3,5 мм. Корисно мати кілька паяльників, що відрізняються потужністю і заточкою жала.
2
Пайка біполярних транзисторів не вимагає особливих заходів обережності. Тим не менш, намагайтеся не перегрівати їх висновки, час торкання паяльником ніжки транзистора не повинно перевищувати 3-4 секунд. Якщо впаивать транзистор замість пробитого, нагрійте по черзі паяльником отвори під висновки і голкою виконайте отвори в розплавленому припої. Акуратно вставте ніжки транзистора в пророблені отвори і пропоїти кожну ніжку.
3
Уважно стежте за якістю пайки. При так званої «холодної» пайку, тобто пайку не повністю розігрітим припоєм, він лягає нерівномірно, грудками, має негарний сірий колір. Якщо контактна площадка навколо отвору під висновок не залужена або замаслена, припой не ляже рівно. Тому перед пайкою залудити контактну площадку, вона повинна бути покрита тонким рівним шаром припою.
4
Як флюс використовуйте розчин каніфолі в спирті. Для приготування флюсу візьміть невеликий пухирець від лаку для нігтів, він дуже зручний наявністю пензлика. Накришить в нього до половини каніфолі і залийте етиловим спиртом. Зачекайте, поки каніфоль розчиниться. При роботі акуратно наносите флюс пензликом на місце пайки.
5
Пайка польових транзисторів вимагає особливих заходів обережності. Такі транзистори бояться статичної електрики, можна зіпсувати їх, просто торкнувшись одного з висновків рукою. Паяльник повинен бути заземлений, при пайку відключайте його від мережі. Перед тим, як взятися за транзистор, торкніться заземленого паяльника. Ще краще надягти на руку металевий браслет, підключений до заземлення - наприклад, батареї опалення.
6
Перед паянням торкніться заземленим паяльником контактних майданчиків плати і тільки потім вставляйте транзистор. Транзистор беріть за корпус. Перед паянням обмотайте його ніжки тонкої оголеною дротиком. Поки ніжки транзистора з'єднані між собою, статична електрика йому не загрожує. Після пайки акуратно розкрутіть дротик пінцетом і видаліть. Замість зволікання можна використовувати шматочок звичайної харчової фольги: проткніть її ніжками транзистора, потім, після пайки, видаліть. Слідкуйте за тим, щоб між висновками не залишилося шматочка фольги.