Як вирішувати римські завдання.

Як вирішувати римські задачі ? З цим питанням стикався абсолютно будь-який студент юридичного факультету, адже наше сучасне законодавство було сформовано саме з римського права, отже, і дисципліна ця є фундаментальною і вкрай необхідною для вивчення будь-яким юристом. Одним з найважливіших способів вивчення римського права є, звичайно ж, рішення відповідних задач, про що і піде мова далі.
Інструкція
1
Необхідно зауважити, що задачі по Римське право не такі складні, як, приміром, задачі у цивільній або кримінальній. Але вони так само мають деякі особливості і нюанси.Прежде все, слід знати, що в рішенні римських завдань використовується в основному тільки два основних закони - «Кодекс Юстиніана» і «12 таблиць».
2
Прочитайте задачу декілька раз. Як правило, завдання по римському праву - це якась ситуація, в якій саме вам належить розібратися. Ситуації в задачах за римським правом жодним чином не слід прирівнювати і порівнювати з сучасними, це задачі типові саме для тих часів, для жителів стародавнього Риму.
3
Зверніть при читанні задачі увагу на виноски, якщо такі є. В виносках зазвичай вказується епоха Риму, по якій і можна легко визначити, який саме документ (Закон) необхідно застосовувати при вирішенні задачі . Адже ясна річ, що застосовувати «Кодекс Юстиніана» буде нерозумним в разі, якщо ситуація мала місце бути до його появи.
4
Вловіть суть проблеми в задачі, яка потребує вирішення. Визначте для себе сторони права і предмет в римській задаче.Определіте, до якого виду права належить ситуація (кримінальне, цивільне, сімейне).
5
Відкрийте відповідну доктрину. Приступите до пошуку необхідної норми в документі. Пам'ятайте, відшукати потрібну норму в римських законах завжди важче, адже вони були написані саме для стародавнього Риму і значно відрізняються від сучасних норм.Чітайте уважно «Кодекс Юстиніана» або «12 таблиць» залежно від задачі і вникайте в суть закону.
6
Застосуйте знайдену в відповідному законі норму до свого завдання. Не слід забувати те, що при вирішенні римських завдань іноді необхідно оцінити відразу декілька аспектів. Так, наприклад, в залежності від статусу римлян можуть бути застосовані різні покарання, тобто вільна людина і раб будуть засуджені абсолютно по-різному і т.д. Крім того, при вирішенні римських завдань враховуйте всі наявні обставини справи (причина вчинення злочину, мотив і т.д.).
7
Аналізуйте всі обставини справи, зазначеного в ситуації (римської завданню) і застосовуйте норми зазначених двох законів в залежності від тимчасового періоду.