Як дізнатися свій розмір шолома.

Багато починаючі мотоциклісти стикаються з проблемою вибору шолома . Незважаючи на те, що деякі любителі мотоспорту намагаються оскаржити необхідність подібного захисного засобу, у багатьох країнах їзда без шолома вважається серйозним порушенням Правил дорожнього руху. Статистичні дані збирають як прихильники виду екіпіровки, так і противники. І сходяться в одному: уберегти мотоцикліста від серйозної травми або навіть загибелі може тільки правильно підібраний шолом.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - таблиця переведення розмірів.
Інструкція
1
Виміряйте окружність голови. Робиться це приблизно так само, як і для побудови викрійки головного убору. Візьміть сантиметрову стрічку, прикладіть нульову позначку до точки, розташованої трохи вище лівого вуха. Притисніть нульову позначку лівою рукою, правою обведіть сантиметрову стрічку навколо голови - трохи вище брів, над правим вухом, по потилиці в найширшій частині черепа. Значно зручніше проробляти ці маніпуляції з чиєюсь допомогою. Якщо ж помічника поблизу немає, встаньте перед дзеркалом, щоб лінія над бровами вийшла прямій, а точка над правим вухом - якраз навпроти тієї, де ви притримуєте сантиметр.
2
Знайдіть таблицю перекладу розмірів. У будь-якому пристойному магазині, що торгує подібними товарами, вона є, але про всяк випадок все ж її захопіть. Окружності голови 53-54 см відповідає розмір XS. Якщо у вас вийшов розмір 55-56 см, шолом повинен бути з маркуванням S. Буква М означає окружність голови 57-58 см. Великим розмірами відповідають знаки L (59-60 см) і XL (61-62 см).
3
Чи не доручайте покупку шолома іншій особі. Ви повинні обов'язково його приміряти, навіть якщо визначили маркування. По-перше, розміри шоломів різних фірм можуть відрізнятися, особливо якщо виробник не дуже авторитетний. По-друге, вам теоретично можуть підійти шоломи двох близьких розмірів, і який саме вибрати - вирішувати вам. Віддайте перевагу тому, який трохи менше.
4
Шолом повинен щільно сидіти на голові. Але в той же час не можна допускати здавлювання. Не забувайте про те, що найменше незручність може вплинути на керування мотоциклом. Відповідно, ви ризикуєте потрапити в небезпечну ситуацію. Почніть міряти шоломи з того розміру, який ви визначили. Якщо верхівка не стосується верхньої частини, а самі ви відчуваєте дискомфорт, попросіть виріб трохи більшого розміру, але від того ж виробника. Його може і не виявитися. Тоді шоломи іншої фірми почніть міряти з того ж розміру, який ви розрахували. Дуже може бути, що перший же з них підійде вам ідеально.
5
Застебніть ремінець. Спробуйте його в такому положенні зняти, потягнувши в різних напрямках. Спочатку візьміть за задню кромку, підійміть і потягніть вперед. Потім захопіть лобову частину і потягніть назад. Шолом не повинен зніматися.
Зверніть увагу
Навіть правильно, на ваш погляд, обраний шолом не купуйте відразу. Походіть в ньому по магазину хвилин п'ятнадцять. Якщо ніякого дискомфорту до кінця цього часу не відчуєте - значить розмір обрано правильно.