Як оцінити вартість частки.

Оцінка частки будь-якого майна виробляється тоді, коли це майно не можна розділити в натурі або при заставі своєї частки майна в кредитних структурах. Розділ майна на частки в процентному співвідношенні провадиться в судовому порядку і регулюється статтями 256, 244, 250 Цивільного кодексу РФ і статтями 34 і 39 Сімейного кодексу РФ.
Вам знадобиться
  • - заява до Арбітражного суду;
  • - документи на майно;
  • - довідка про ринкову вартість майна;
  • - довідка про кадастрової вартості майна;
  • - копія кадастрового плану (на об'єкти нерухомості);
  • - експлікація (на об'єкти нерухомості).
Інструкція
1
Щоб справити розділ часткою в процентному співвідношенні, якщо розділ в натурі неможливий або інші власники або учасники розділу висловили бажання оплатити вашу процентну частку, зверніться до Арбітражного суду.
2
Пред'явіть свідоцтво про власність на майно або документ на право володіння. Якщо робиться розділ нерухомості, то ви зобов'язані пред'явити копію кадастрового плану, експлікацію об'єкта, довідку про кадастрової вартості і довідку про ринкову вартість незалежних експертних організацій, що мають ліцензію на здійснення оціночної діяльності майна громадян і юридичних осіб.
3
На підставі рішення суду, після винесеного постанови вашу частку виділять в процентному співвідношенні. Якщо вам необхідно знати вартість своєї частки , то на підставі розділу ви можете порахувати ринкову і кадастрову вартість, виходячи з виділеного процентного співвідношення.
4
Якщо ви збираєтеся отримати свою частку в процентному співвідношенні або закласти свою частку в кредитні структури, то незалежні оцінювачі вироблять оцінку тільки вашої частки і видадуть вам документ про її вартість.
5
Все юридично значимі дії, такі як розділ нерухомості або іншого майна між спадкоємцями, власниками або власниками, а також заставу своєї частки в кредитні структури, розраховується з ринкової вартості майна.
6
З кадастрової вартості майна проводиться розрахунок часток при ліквідації підприємств будь-яких форм власності, коли необхідно учасниками часткової власності отримати ліквідаційну вартість майна, а також при банкрутстві підприємства, при виплаті будь-яких наявних фінансових зобов'язань.
7
Наприклад, при розділі майна вартість по довідці незалежних експертів склала 10 мільйонів рублів, кадастрова вартість майна склала 5 мільйонів рублів. Згідно з постановою суду кожен претендент отримає рівну частку. Наприклад, претендента або власника 4 людини, значить, кожен має право на 2,5 мільйона рублів. При оцінці ліквідаційної вартості кожен отримає по 1 мільйону 250 тисяч рублів, але ця сума буде переоцінена після виплати всіх наявних боргових зобов'язань перед третіми особами.
Частка квартири, як і будь-який предмет торгу, потребує оцінки. Але правило «адекватна ціна - успішний продаж» у разі угод з частками не завжди діє. Це обумовлено специфікою таких операцій на ринку нерухомості. Ціна частки часто диктується не здоровим глуздом, а обставинами, заручниками яких стають продавці і покупці часток.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про державну реєстрацію права на об'єкт нерухомості,
  • - копія виписки з БТІ,
  • - паспорт власника.
Інструкція
1
Постарайтеся умовити всіх власників квартири продати її цілком і поділити гроші. В цьому випадку ціна частки обчислюватиметься пропорційно загальній вартості квартири . Це найвигідніший варіант для власника частки.
2
Якщо співвласники проти продажу квартири цілком, постарайтеся домовитися з ними про викуп свій частині полюбовно. Якщо частка викуповується співвласниками з подальшим виникненням у них права власності на всю квартиру, то вартість частки в цьому випадку практично дорівнює відповідній частині ринкової ціни квартири . Родичі можуть погодитися на невелику коригування ціни (в бік її зниження або підвищення, можливість розстрочки).
3
Якщо домовитися не виходить, зверніться до юриста. Ним може бути ріелтор, що спеціалізується на операціях з частками, або професійний оцінювач. Фахівець зможе оцінити частку, виходячи з подібних пропозицій на ринку нерухомості, з урахуванням коригуючих поправок.На ринку часткою існує така формула розрахунку вартості частки :( Скв * Д: 2) * К, де Скв - ринкова вартість квартири , Д - розмір частки, К - коефіцієнт обліку параметров.Коеффіціент обліку параметрів розраховується з багатьох факторів, таких як площа квартири , кількість кімнат, розмір частки, можливість доступу в квартиру, терміновість угоди, борги та обтяження по квартирі, кількість власників, проживання неповнолітніх та ін.
4
Якщо ви вирішили заощадити і обійтися своїми силами, то враховуйте, що ціна частки, що викуповується третіми особами (Не співвласниками), буде як мінімум на третину нижче ринкової вартості. Постарайтеся до продажу частки визначити порядок користування квартирою угодою між власниками, або виділити частку в натурі (у вигляді конкретної кімнати) в судовому порядку. Цей фактор є одним з головних в оцінці частки.
5
Якщо такий порядок визначено (наприклад, для власника? частки в 3х-кімнатній квартирі це може бути одна кімната цілком плюс частина приміщень загального користування), то частка продаватиметься за ринковою ціною даної кімнати . Оцінити кімнату можна самостійно, вивчивши ринок подібних пропозицій у спеціалізованих виданнях. Тут мають значення місце розташування квартири , поверх, тип будинку, планування, розмір кімнати, стан, можливість вільного доступу і проживання, сусіди і т.д.
6
Якщо порядок користування не визначений, але є така можливість, орієнтуйтеся на ціну самої маленької кімнати, зменшену ще на 30-40% (у зв'язку з витратами майбутнього власника на визначення такого порядку). Якщо виділити кімнату в натурі неможливо (наприклад, 1/8 частка в 1-кімнатній квартирі), то вартість її може бути в десятки разів менше ринкової.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-cCXUtHboj4
Корисна порада
Не завищувати ціну, інакше продаж частки може розтягнутися на довгі роки.