Як поміняти ремінь на Газелі. Як поміняти вентилятор в газелі.

Автомобіль «ГАЗель» в нашій країні є найбільш затребуваним комерційним автотранспортом. У зв'язку з цим він постійно знаходиться в експлуатації, що і призводить до поломок. Однією з найбільш часто зустрічається є пошкодження ременя приводу водяної помпи та генератора. Дана несправність сигналізує особливим свистом, що лунає з під капота. Замінити його під силу кожному автолюбителю.
Вам знадобиться
  • - ключі на 10, 12, 13;
  • - комірець або монтажна лопатка.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на рівну поверхню і заблокуйте колеса. Відкрийте капот. Від'єднайте від акумуляторної батареї «мінусову» клему. Зніміть передню панель і облицювання радіатора. Для цього візьміть ключ на 12 і відкрутите по два болти з правого і з лівого боку панелі. Ключем на 10 відверніть один болт під капотного замком і викрутити два болти, які утримують декоративну решітку знизу. Хоча операція із заміни ременя приводу помпи та генератора на двигуні ЗМЗ-402 не відрізняється складністю, проте можуть виникати труднощі через тісноту простору під капотом. При роботі краще скористайтеся рукавичками, щоб не поранитися об гострі кути або НЕ остиглий мотор.
2
Зніміть з автомобіля передню панель і решітку і поставте її поряд на відстань, яка дозволить трос замку капота. Візьміть ключ на 12 і ослабте на генераторі болт натяжителя ременя. Посуньте відповідним воротком або монтажної лопаткою генератор до двигуна. Ремінь ослабне. Візьміть ключі на 12 і 13 і ослабте нижню гайку ролика натяжителя, а потім ключем на 13 ослабте гайку самого натяжителя.
3
Зруште ролик до двигуна. Зніміть ремінь вентилятора зі шківа коленвала, просмикуючи його між лопатями вентилятора і провертаючи його. Також зніміть ремінь водяного насоса. Встановіть нові ремені, передню панель і облицювання радіатора в зворотній порядку. При цьому можна не закручувати нижній середній болт панелі, так як міцності залишилися достатньо. Прогин ременя приводу водяної помпи та генератора при натисканні на нього із зусиллям 4 кгс повинен становити 8-10 мм. Підключіть «мінусову» клему до акумулятора і заведіть двигун. Дайте на генератор максимальне навантаження - увімкніть дальнє світло, обігрівач, автомагнітолу та натисніть на акселератор. Не повинно бути чутно характерного «свисту» ременя генератора.