Дерев'яний будинок: Як побудувати його для родини.

Брусу будинку на Русі будували з незапам'ятних часів. Зараз, в епоху ультрасучасних матеріалів і технологій, як і раніше високий інтерес до дерев'яному житловому будівництву. Дерев'яний будинок гармонує з природою, натуральна деревина має «теплий» колір і неповторну текстуру. Унікальні властивості деревини роблять будинок з дерев'яними стінами оптимальним з точки зору газо- і влагообмену режиму.
Вам знадобиться
  • 1. Бетон,
  • 2. руберойд,
  • 3. рівень,
  • 4. рулетка,
  • 5. молоток,
  • 6. стяжки.
Інструкція
1
Зробіть фундамент для дерев'яного будинку . Найчастіше підставою для дерев'яного котеджу є столбчато-ростверкових фундамент або монолітна залізобетонна плита, яка спирається ребрами на піщану подушку. Підійде стрічковий фундамент або фундамент на стовпах - вибір залежить від умов місцевості. Залежно від висоти стін будинку і його розмірів вибирається глибина фундаменту - для одно-, двоповерхової будинку підійде фундамент глибиною близько 1 - 1,5 метрів.
2
Оберіть матеріал, з якого ви будете зводити стіни будинку : це може бути або брус, або колоди. Будинок з бруса ви зможете побудувати самостійно, а от зруб доведеться замовляти у фахівців. При покупці матеріалу приділіть велику увагу тому, в яких умовах він проходив сушку і чи достатньо був висушений перед використанням. При висиханні дерево тріскається, ваш будинок може не тільки втратити привабливий зовнішній вигляд, але й придбати перекоси. Саме тому важливо купити правильно висушений матеріал.
3
Приступайте до збірки будинку . Будинок з бруса і з колод збирається в одній послідовності - повенечно. Вінець - це один ряд колод. Можна для посилення конструкції по периметру і кутах будинку встановити металеві стяжки, на які нанизати колоди або бруси. Стяжки дозволяють примусово саджати дерево під час будівництва і робити будова міцніше: по краях стяжки знаходяться гвинти, при їх затягуванні вінці щільніше прилягають один до одного.
4
Не завжди є необхідність в стяжках, цілком можна обійтися і без них. Для забезпечення жорсткості всієї конструкції вінці скріплюються дерев'яними стрижнями, які забивають через два бруса або колоди в третій. Стрижні розташовують по стіні в шаховому порядку з певним кроком. Колоди (бруси) в кутах зазвичай з'єднують або «в чашку» (коли кінець виходить назовні), або «в лапу» (без залишку). У другому випадку торці закривають лиштвами - для додаткового захисту від вологи і мікроорганізмів
5
Таким же чином зберіть внутрішні стіни з того ж матеріалу або встановіть каркасні перегородки - дерев'яний каркас, заповнений утеплювачем. Дах для дерев'яного будинку зводиться з використанням стандартної кроквяної системи і будь-яких сучасних покрівельних матеріалів - в цьому плані будівництво дерев'яного будинку нічим не відрізняється від будівництва будинків із цегли.