Як промити пісок.

При оздоблювальних роботах крім інших будівельних матеріалів може знадобитися чистий промитий пісок . Придбати його буває важко, тому напрошується питання: "Як промити пісок самому"? Вибір способу залежить від його кількості.
Вам знадобиться
  • ємності різних розмірів;
  • рама з натягнутою металевою сіткою;
  • мішковина;
  • лопатка;
  • цеглини;
  • відра;
  • вода;
  • водопровідний шланг;
Інструкція
1
Промивання піску вимагає значних витрат чистої води, а також місця для її зливу. Тому визначте і підготуйте місце, де будете проводити промивку. Попередньо просійте пісок через металеву сітку, щоб відсіяти великі фрагменти і сміття. Підведіть воду за допомогою водопровідного шланга.
2
Цей спосіб застосовується при порівняно невеликих кількостях вихідного матеріалу. Виберіть не дуже велику, але досить широку посудину, наприклад тазик. Насипте туди пісок і залийте його водою. Добре розмішайте суміш лопаткою. Злийте каламутну воду. Повторіть два, три рази. Потім, узявши тазик в руки, піднесіть його під несильно струмінь проточної води. Здійснюючи кругові рухи, злегка нахиліть тазик так, щоб забруднена вода поступово зливалася. Для отримання більш великої фракції піску швидше і енергійніше робіть рухи і сильніше нахиліть ємність, для того щоб разом з брудом йшов невеликий пісок . Промивайте, поки вода не стане чистою. Потім акуратно злийте воду.
3
Для отримання більшої кількості піску використовуйте рамку з металевою сіткою або ґратами. Площа рамки повинна складати близько 1м2, а розмір осередку від 5 до 10 мм. Рамка повинна мати бортик висотою 5 - 10 см. Встановіть рамку горизонтально, підклавши під кути по 3 - 4 цегли. Зверху накрийте раму мішковиною. Насипте рівним шаром товщиною 4 - 8 см. Направте воду в раму і відрегулюйте напір так, щоб пісок чи розпилювати. Періодично міняючи напрямок, промивайте пісок , поки вода під рамки не буде чистою. Закрийте кран і залиште промитий матеріал в рамці, щоб стекла вода. При цьому способі крупніший пісок перебуватиме в верхньому шарі.
4
Спосіб, що дозволяє промити пісок в великих обсягах, полягає в наступному. Встановіть під невеликим нахилом металеву ванну. Площа ванни близько 3 м2, висота бортиків 30 - 35 см. Насипте в ємність 10 - 12 відер піску, трохи розрівнявши його. Закріпіть шланг у верхній частині ванни і наповніть її водою. Відрегулюйте напір так, щоб вода повільно зливалася з нижнього краю. Знизу вгору плавно перемішуйте, поки не почне зливатися чиста вода. Вимкніть воду. Виберіть промитий пісок на чисту рівну поверхню і дайте стекти воді.
Зверніть увагу
Не намагайтеся промити відразу великі обсяги піску.
Корисна порада
Промивання піску краще здійснювати з помічником, постійно помішувати пісок.