Як зробити тканину з льону.

Лен - це екологічно чистий матеріал, який використовується не тільки для виготовлення одягу, але і в якості технічної сировини (паливо, масло, мотузки і т.д.). Крім цього льон володіє чудовими цілющими властивостями, він допомагає знімати запалення, регулює повітрообмін, тому вже давно використовується в галузі медицини.
Інструкція
1
Сировиною для виробництва лляної тканини служать волокна, які добувають із стебел рослини. Для того щоб отримати лляне волокно зберіть льон і зробіть його первинну обробку. Вимочіть солому (на приватних підприємствах використовуються власні рецепти складу для гидролизации льону , часто ця технологія є комерційною таємницею)
2
Просушите солому - стебла повинні бути абсолютно сухими. Тепер приступайте до мятію і трепленію матеріалу. Останній етап попередньої обробки - прочісування волокон для отримання чистого волокна. Як правило, льон не красять, але іноді білять. Придбайте склад і розділіть свою сировину на необхідні категорії: жорстке, среднемятое і м'яте. Залежно від категорії сировини розведіть розчин і відбілити льон.
3
Далі відбувається процес, званий ткацтвом, це і є перетворення волокон безпосередньо в тканина. Весь процес можна розділити на три етапи: прядіння, ткацтво, обробка.
4
Тканина є переплетенням ниток основи і качка (нитки основи - нитки, що йдуть уздовж тканини, нитки качка - нитки, розташовані поперек тканини). По краях тканини нитки розташовують частіше, і переплетення виходить більш щільне, воно називається кромка, вона запобігає осипання тканини і її розтягнення.
5
Найпростіший вид переплетення ниток - полотняне, де кожна нитка основи переплетена з ниткою качка через одну. Подібний вид переплетення вважається дуже міцним і характеризується гладкою, матовою поверхнею, однаковим малюнком з обох сторін.
6
Тканина, після того як її знімають з ткацького верстата, має жовтуватий колір, а також шорстку поверхню, тому її необхідно піддавати обробці. Необхідно видалити з її поверхні залишки волокон, відбілити і пофарбувати її, також можна нанести малюнок. Мета обробки - надати тканини товарний вигляд і поліпшити її властивості. Також зверніть увагу, що у тканини є дві сторони: лицьова і виворітна. Перша відрізняється гладкістю і блиском, має яскравий колір (рисунок), на її поверхні менше ворсинок. Виворіт, навпаки, матова і злегка шорстка, колір і малюнок у неї блідий, на поверхні більше ворсинок і вузликів.