Як виготовити головний убір.

Головний убір може не тільки доповнити костюм і зробити ваш образ більш закінченим, але й стати головною частиною наряду. Виготовити виріб на кожен день зуміє не всякий - для цього потрібно опанувати в'язанням, плетінням або інший рукодільної технікою. А ось змайструвати капелюх на маскарад з підручних засобів зможе навіть дитина. Зробіть перший зразок із звичайного аркуша ватману, потренуйтеся з декоративними деталями. Надалі ви зможете створювати більш складні й вишукані речі.
Вам знадобиться
  • - аркуш ватману;
  • - газета;
  • - відріз полотна;
  • - сантиметр;
  • - олівець;
  • - кольоровий папір;
  • - клей ПВА;
  • - ножиці;
  • - декоративні елементи.
Інструкція
1
Розстелите на рівній горизонтальній поверхні аркуш ватману і намалюйте на ньому деталі майбутньої капелюхи. Для цього необхідно виміряти окружність голови - це довжина основної частини, тулії; її зробіть бажаної висоти у вигляді прямокутника.
2
Накресліть поля капелюхи потрібної ширини. Продублюйте другий (виворітну) деталь. Як біля лицьової, так і у виворітного частини крою повинен бути клиноподібний розріз (майбутня лінія склеювання).
3
Виконайте дві однаковою кола (їх довжина дорівнює довжині тулії) - це днище головного убір а.
4
Залиште трикутні клапани 1-1,5 см в ширину по верхній і нижній крайках тулії для з'єднання елементів капелюхи.
5
Продублируйте всі деталі викрійки з кольорової тканини, залишивши припуски близько 2 см на подгибку.
6
Акуратно приклейте тканину на паперову основу (лицьова сторона речі). Рекомендується використовувати ПВА (дисперсію полівінілацетату); клейовий склад наносите не так на полотно, а на папір.
7
Внутрішню частину капелюхи оклейте кольоровим папером в тон полотну або контрастного кольору. Дочекайтеся, коли деталі вироби висохнуть. Тепер можна приступати до їх складання.
8
Склейте тулію по боковій лінії. Потім змастіть клеєм нижній край полів і приклейте до нього нижні з'єднувальні клапани паперового циліндра.
9
Зігніть верхні клапани всередину тулії і наклейте на них днище. Щоб воно краще зафіксувалося, переверніть головний убір вниз верхівкою і поставте на стіл. Після цього можна притискати клапани.
10
Змастіть клеєм другу деталь днища і приклейте її до вивороту верху по лінії клапанів. Нарешті, прикріпіть виворітну частина полів.
11
Вам залишилося тільки декорувати маскарадну капелюх. Замаскуйте місця з'єднань різних деталей воланом, смужками фольги або дизайнерського паперу, стрічкою або косою Бейко. Для прикраси вироби можна використовувати штучні квіти, пір'я, стрази, природний матеріал - все залежить від вашого смаку і загального стилю виконання маскарадного костюма.
Зверніть увагу
Точно розрахуйте розміри паперової капелюхи! Щоб не помилитися і не зіпсувати матеріал, рекомендується заздалегідь виконати модель головного убору з газети.
Корисна порада
Внутрішню (з кольорового паперу) і зовнішню (з ватману і тканини) частини маскарадною капелюхи можна зробити окремо. Потім вставте їх одна в іншу і зафіксуйте нижніми полями.