Як порахувати піноблоки. розрахувати кубатуру кладки.

Використання піноблоків для зведення будь-яких будівель - це економічно вигідно, будови зводяться швидко, виходять досить теплими і довговічними. Щоб розрахувати необхідну кількість піноблоків, слід знати довжину, ширину і висоту будівлі, що зводиться.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - блокнот;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Щоб розрахувати необхідну кількість кубічних метрів піноблоків, а продаються вони саме кубічними метрами і вартість у всіх точках торгівлі вказана в цій одиниці виміру, порахуйте довжину всіх стін, помножте на товщину і на висоту будівлі.
2
Окремо порахуйте довжину, висоту і ширину дверей, вікон, складіть всі отримані результати, відніміть від загальної кількості розрахованих стін. Отриманий результат розділіть на обсяг одного блоку, тобто на довжину, помножену на висоту і на ширину. До отриманої цифри додайте 20%, яка піде на бій при розвантаженні і на втрати при кладці, якщо піноблок неправильно розріжуть при підгонці розмірів. Вихідний результат розрахунків буде кількістю кубічних метрів блоків, необхідних для будівництва вашого будинку.
3
Якщо ви будете робити колодязну кладку, то вихідний результат помножте на два.
4
Щоб провести розрахунок кількості необхідних піноблоків в штуках, порахуйте, скільки блоків буде в кладці одного ряду. Для цього складіть довжину всіх стін будівлі, розділіть на довжину пінобетонних блоків. Ширину розраховуйте виходячи з того, що ви будете робити кладку з одного піноблоку, тобто ширина кладки буде дорівнює ширині одного блоку.
5
Далі зробіть розрахунок необхідної кількості рядів, з яких ви збираєтеся викласти висоту будівлі. Наприклад, стандартна висота одноповерхового будинку дорівнює 15 рядам піноблоків; якщо ви будете виробляти обв'язку з двох рядів бруса, то досить викласти 14 рядів блоків і зверху 2 ряди шпальніка. Помножите отриману висоту на 4 (якщо всередині будівлі буде проходити несуча стіна, то множте на 5), розділіть на висоту блоку. Така кількість блоків вам потрібно, щоб викласти висоту. Помножте на блоки, необхідні на довжину, і отримаєте потрібний результат. Якщо ви не забираєте від розрахованої кількості вікна та двері, то додавати 20% до потрібного кількості не потрібно.
Корисна порада
Щоб втрати блоків були найменшими при розвантаженні, виробляєте її вручну, не звалюйте куплений матеріал за допомогою самоскида, інакше вам доведеться знову їхати за блоками, так як більше 30% виявляться розбитими.