Як виховувати мопса.

Мопс - декоративна порода собак, поширена в багатьох країнах. Люблять мопсів за їх веселий, грайливий характер, доброзичливий характер і забавну зовнішність. Купуючи цуценя, майте на увазі, що ці собаки тямущі і схильні до слухняності і навчанню, однак проявити ці риси характеру мопс зможе лише в тому випадку, якщо своєчасно займатися його вихованням і соціалізацією. Тому, починайте навчати мопсенка хорошим манерам, як тільки принесете його в свій будинок.
Інструкція
1
В першу чергу навчіть мопса відгукуватися на свою кличку і привчите до свого місця. Зазвичай щенки запам'ятовують ім'я дуже швидко - всього за кілька днів. Влаштуйте для мопсенка лежбище так, щоб воно не виявилася на протязі або в проході. Можете придбати в зоомагазині готову лежанку, або зшийте матрацик зі знімним чохлом (для зручності при пранні). Привчіть маленького мопса відпочивати і спати на своєму місці, а не на вашому дивані, інакше вночі будете прокидатися від хропіння, лежачого під боком пса. Відучити від цієї поганої звички дорослу собаку буде набагато важче.
2
Привчіть мопса до порядності. Виводите його на вулицю всякий раз, коли це необхідно: відразу після сну, через деякий час після їди, після гри. Дорослу собаку вигулюйте не менше двох, краще - трьох, раз в день.
3
Постарайтеся навчити свого мопса основним командам: «До мене!», «Фу!», «Не можна!», «Поруч!», «Сидіти!», «Лежати!». Цим ви полегшите життя і собі, і йому. Дуже важливою є команда «До мене!». Навчіть собаку беззастережно виконувати її, щоб на вулиці, в разі небезпеки, вона без зволікання поверталася до вас по цій команді. Не менш важлива і команда «Фу!». Мопси - невиправні обжоркі і жебраки, готові «батьківщину продати» за їжу. Відпрацьована команда, допоможе виключити процес поїдання собакою недоїдків і т.п. на вулиці. З псом, навченим ходити «поруч», ви зможете прогулюватися в будь-якому людному місці (сквері, парку тощо). По характеру мопси дуже привітні і любвеобільни, а вже маленькі мопсята готові кинутися назустріч першому зустрічному, який звернув на них увагу, щоб показати йому свою прихильність. Враховуйте, що всі люди різні, і далеко не всі готові зрозуміти і прийняти прояви безкорисливої собачої привітності «похрюкують» мопса .
4
Відпрацьовуючи з собакою команди, запасіться ласощами - маленькими шматочками сиру або м'яса, а також терпінням. Будучи незалежними і самостійними, мопси частенько проявляють упертість при відпрацюванні команди «Лежати!», Не бажаючи приймати позу «підпорядкування».
5
Незалежно від того, збираєтеся ви займатися виставкової кар'єрою собаки чи ні, запишіться в клуб собаківників. Відвідати одну-єдину собачу виставку вам все-таки доведеться, щоб цуценя «оцінили» і видали родовід. В клубі вам допоможуть навчити собаку основним правилам поведінки на виставці, а досвідчені собаківники зможуть дати вам пораду з приводу змісту цуценя, його здоров'я. Повірте - перший час у вас виникне чимало подібних питань.
6
Мопси люблять грати до самого похилого віку. Купуйте для свого пса собачі іграшки, щоб йому було не нудно залишатися вдома на самоті, поки ви знаходитесь на роботі.
7
Не забувайте про профілактичні щеплення. У породистих тварин ослаблена, постраждала через селекції, імунна система. Щорічно прищеплюйте свою собаку, щоб уникнути проблем з її здоров'ям.