Як надати першу допомогу при вивиху.

Вивих - досить серйозна травма, при якій відбувається зміщення кісток, і вони виходять із суглобів, при цьому розтягуються зв'язки і м'язи. Будь-який рух потерпілому дається з болем і працею. Якщо така перестав при ятность сталася з людиною у вашому при сутствии, ви можете надати йому першу допомога, навіть не володіючи медичною освітою, але знаючи конкретні способи.
Інструкція
1
Майте на увазі, що не потрібно вправляти вивих власноруч - цього якраз ні в якому разі робити не можна, адже своїми невмілими діями ви можете завдати ще більшої шкоди людині. Ваше завдання - полегшити біль і скоріше допомогти потерпілому дістатися до найближчого лікувального закладу, де йому нададуть кваліфіковану допомога. Поки не розвинувся набряк - в найближчі два або три години - вивих зможуть легко вправити, але пізніше це робити набагато складніше. Якщо є така можливість, викличте швидку допомога.
2
Якщо це необхідно (пошкоджений кровоносну судину), постарайтеся зупинити кровотечу.
3
При вивиху постраждала людина практично завжди відчуває біль - дайте йому якесь знеболююче засіб.
4
Хворий повинен намагатися тримати пошкоджену частину тіла в нерухомому стані. Якщо травмовано суглоби ніг, спробуйте укласти його в горизонтальному положенні.
5
До місця пошкодження при ложите холод. Це може бути пакет з льодом, грілка з холодною водою, якої-небудь заморожений продукт з морозильної камери або хоча б змочений у холодній воді рушник. Прикладайте з перервами хвилин на 20-30 через кожні два або три години.
6
Якщо пошкоджена кисть руки і пальці, при бинтуйте її до широкої шині, вклавши в долоню людини грудку вати або бинта. Потім підвісьте руку до шиї при допомогою бинта або косинки.
7
При травмі суглобів руки можна при бинтувати руку до тулуба. Ушкоджений суглоб слід зафіксувати шиною вище і нижче місця пошкодження.
8
Якщо стався вивих стегнової кістки, накладіть дві шини - одну зовнішню від пахви до п'яти, і іншу внутрішню - від промежини до п'ятки постраждалого (кінцівку краще не при піднімати).
9
При вивиху кісток гомілки зафіксуйте гомілковостопний і колінний суглоби: накладіть шину або при бинтуйте постраждалу ногу до здорової.
10
Якщо вивихнута ключиця, покладіть в пахвову западину з боку травми шматочок вати і при бинтуйте руку, зігнуту під прямим кутом, до тулуба.
11
У разі необхідності виведіть постраждалого зі стану шоку: заспокойте, тепло вкрийте, дайте гарячого чаю або кави. Пам'ятайте, що при вивиху не можна при міняти зігріваючі компреси.