Як змусити діод блимати. Як перевірити захисний діод.

Свето діод відрізняється від лампочки тим, що часті включення і виключення не знизять його терміну служби. Це дозволяє використовувати його спільно з переривниками струму, не боячись вивести з ладу.
Інструкція
1
Найбільш просто змусити блимати світло діод з вбудованим переривачем. Для цього подайте на нього напругу в прямій полярності. Деякі з таких діод ов містять вбудовані резистори, що дозволяє подавати на них напруга, що не перевищує чотирьох вольт, без зовнішнього резистора. Але пам'ятайте, що в них також є захисні діод и, включені в зворотній полярності. Якщо підключити такий свето діод до джерела неправильно, і при цьому не використовувати резистор, захисний діод розігріється і розплавить светоизлучающий кристал. Щоб цього не трапилося, при перевірці полярності такого свето діод а використовуйте резистор в обов'язковому порядку. Так само чиніть при напрузі харчування, перевищує чотири вольта, а також у разі, якщо невідомо, чи є в миготливому свето діод е захисний резистор.
2
Періодично включаючи і вимикаючи кристал, переривник в миготливому свето діод е відповідним чином модулює і споживаний струм приладу. Це дозволяє використовувати його для переривання струму через ще два-три звичайних свето діод а. Включіть їх, дотримуючись полярності, послідовно з миготливим. В цей же ланцюжок включите послідовно і резистор, а напруга живлення збільште, щоб його вистачило для відкривання всіх свето діод ів. Звичайні свето діод и будуть блимати синхронно з миготливим.
3
Нерідко необхідно, щоб світло діод и блимали несинхронно, а в різнобій. В цьому випадку миготливими повинні бути вони все. Включіть їх паралельно, дотримуючись полярності. Якщо вони вимагають резисторів, включите такі послідовно з кожним з них.
4
Змусити свето діод блимати можна і іншими способами. Найпоширеніший із них полягає в застосуванні RC-генераторів, інакше званих мультивібратора. Вони діляться на симетричні, несиметричні і виконані на логічних елементах. Спробуйте, зокрема, побудувати такий генератор за схемою, показаної на ілюстрації. В цьому випадку два свето діод а будуть мигати поперемінно.
5
Якщо ви будуєте конструкцію, до складу якої входить програмно-апаратна платформа Arduino або аналогічна, додаткових елементів для того, щоб змусити його блимати, не використовуйте. Підключіть його через резистор або анодом до плюса харчування і катодом до виходу контролера, або катодом до загального проводу і анодом до виходу контролера. У першому випадку він буде світитися при логічному нулі, у другому - при логічній одиниці. Написавши програму таким чином, щоб логічний рівень на відповідному виходу періодично змінювався, ви змусите свето діод блимати.