Як виміряти ефективність реклами.

Усім відомий гасло «Реклама - двигун торгівлі», однак, незважаючи на це можна витратити безліч часу, сил, терпіння і цілий статок на рекламу і абсолютно не добитися бажаного результату, тому що просто-напросто вона буде неефективною. Так, як виміряти ефективність реклами, як домогтися гарних результатів у своєму бізнесі.
Інструкція
1
Ефективність реклами можна виміряти, оцінивши її на практиці. Проведіть опитування аудиторії до виходу вашої реклами. Зробіть для цього цільову вибірку з певних соціальних груп. Наприклад, студенти, пенсіонери і т.д. в залежності від роду вашої діяльності. Поцікавтеся, чи відомий певному колу осіб у кожній соціальній групі, виділеної вами, ваш бренд, діяльність конкретної компанії, якими перевагами володіє товар і т.д.
2
Запустіть рекламу, незалежно чи буде це інтернет-просування, баннерное розміщення, ролик по телебаченню, реклама в газеті або інтернеті, в ліфті або на стенді і зробіть опитування аудиторії через деякий час після виходу вашої реклами, приблизно, тиждень-два, проте роблячи це під час рекламної компанії, тобто в той момент, коли вона ще демонтріруется.Поінтересуйтесь у кожної з груп за допомогою опитування, чи знають вони ваш товар і звідки, чи бачили рекламу, чи відома їм ваша компанія, як вони ставляться до подібного роду послуг, чи бачать вони якісь переваги вашого товару над іншими, що їм запам'яталося в рекламі і т.д.
3
Проведіть зазначений вище опитування аудиторії через місяць або трохи більше після виходу вашої реклами в той момент, коли реклама перестала з'являтися на ТБ, радіо чи в іншому місці. Підведіть проміжні та остаточні підсумки рекламної діяльності.
4
Оцініть ефективність реклами, проаналізувавши дані вихідні, проміжні і остаточні дані. Визначте по цифрах, для якої з груп дана реклама була найбільш ефективною.
5
Розробіть інший вид реклами і таким же методом розрахуйте її ефективність . Вибрати найбільш відповідний для вас варіант і продовжуйте свій маркетинг в цьому напрямку. А для цього важливо зрозуміти на кого, в першу чергу, повинна бути розрахована реклама, хто буде вашою цільовою аудиторією.
Зверніть увагу
Вивчаючи продукт, важливо врахувати кожну дрібницю: споживача, який може його використовувати (стать, вік, кількість дітей, головну мотивацію покупки вашого товару, які ЗМІ воліє на даний момент ваша група споживачів та ін.). Чим точніше буде обрана і описана ваша цільова аудиторія, тим правильніше буде вибір місця розміщення реклами та ефективніше буде сама реклама в подальшому.
Корисна порада
Пам'ятайте про те, що свідомість сприймає зовнішню інформацію лише через 1,5 (!) Місяці, причому з усього потоку запам'ятовує лише 5%