Як визначити полярність динаміка.

На перший погляд, позначати на динаміці полярність немає сенсу, оскільки подається на нього змінну напругу. Але коли в акустичній системі кілька динамічних головок, їх необхідно включати синфазно. Прийнято позначати на висновках головки таку полярність , при якій дифузор переміщається вперед.
Інструкція
1
Виготовте для перевірки динаміків спеціальний пробник. Для цього візьміть звичайний кишеньковий ліхтар на основі лампочки розжарювання. Видаліть з нього вимикач, а замість останнього з'єднайте два щупа. У них обов'язково повинні бути ізольовані ручки, оскільки в момент відключення напруги на висновках головки виникає напруга самоіндукції. Перевірте полярність напруги на щупах за допомогою контрольного вольтметра. Нанесіть на них відповідні позначення. Переконайтеся, що якщо щупи замкнути, лампочка світиться.
2
Вимкніть підсилювач і весь стереокомплексом (в тому числі і з розетки). Вимкніть обидва висновки динамічної головки від інших ланцюгів акустичної системи. Підключіть щупи до висновків головки, не торкаючись ні останніх, ні металевих частин щупів. У цей момент уважно дивіться на дифузор. Якщо при підключенні він переміщається назовні, а при відключенні - всередину, полярність правильна. Якщо ж спостерігається зворотна картина, поміняйте полярність підключення щупів, після чого повторіть перевірку. Потім позначте на каркасі динамічної головки незмивною фломастером полярність , відповідну полярності підключення щупів.
3
Здійсніть аналогічну операцію щодо інших динаміків в межі однієї акустичної системи. Незалежно від того, як вони підключені (безпосередньо або через кросовер), підключіть їх синфазно таким чином, щоб червоному контакту на задній стінці колонки відповідали плюсові висновки головок.
4
Так само перевірте і при необхідності переробіть другий акустичну систему. Закривши корпусу обох колонок, перевірте, чи правильно вони підключені до підсилювача. На кабелі, якими здійснюється таке з'єднання, є спеціальні червоні мітки. У всіх випадках провідник з міткою підключайте до червоної клеми, а провідник без мітки - до чорної.
5
Увімкніть стереокомплексом. Порівняйте його звучання з тим, яке мало місце до переробки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VoLddvYMQkE
Здавалося б, навіщо позначати полярність на динаміці стереосистеми? На нього ж подається змінна напруга. Однак якщо акустичних головок в системі декілька, включати їх потрібно синфазно. На висновках тієї чи іншої головки позначають те значення полярності, при якому дифузор переміщається в напрямку вперед.
Вам знадобиться
  • - кишеньковий ліхтарик з лампою розжарювання;
  • - щупи з ізольованими ручками;
  • - незмивний маркер;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Щоб визначити полярність динаміка, зробіть пристрій-пробник. Візьміть звичайний кишеньковий ліхтарик з лампою розжарювання. Від'єднайте від нього вимикач, замість якого потрібно буде підключити два щупа. Щупи повинні бути з ізольованими ручками, тому що, коли напруга відключається, на висновках головки з'являється напруга самоіндукції.
2
За допомогою контрольного вольтметра здійсните перевірку полярності на щупах, після чого нанесіть на щупи відповідні позначення. Коли щупи замикаються, лампочка повинна горіти.
3
Вимкніть підсилювач і взагалі всю акустичну систему, вийміть шнур з розетки. Потім відключіть від інших ланцюгів системи висновки динамічної головки. Далі підключіть обидва щупа до висновків головки, уникаючи торкання висновків і металевих частин самих щупів. І на дифузор дивіться уважно. Якщо він при підключенні переміщається назовні, і всередину - при відключенні, значить, полярність правильна. Якщо картина спостерігається протилежна, потрібно поміняти полярність підключення щупів, а потім повторити перевірку.
4
На каркасі головки позначте полярність, бажано незмивною маркером, яка відповідає полярності підключення щупів.
5
Виконайте ті ж самі операції і для інших динаміків акустичної системи. І не важливо, через кросовер вони підключені або безпосередньо, потрібно їх підключити синфазно так, щоб плюсові висновки головок відповідали контакту червоного кольору на задній стінці власне колонки.
6
Перевірте і переробіть, якщо потрібно, другу акустичну систему. Перевірте, закривши корпусу двох колонок, чи правильно здійснено їх підключення до підсилювача. На здійснює таке з'єднання кабелі можна помітити червоні мітки. У кожному разі, провідник з міткою повинен підключатися до клеми червоного кольору, а той, що без мітки - до клеми чорного кольору.
7
Увімкніть стереосистему і порівняйте звучання, яка вона видає тепер, з тим звучанням, що вона видавала до вашого втручання.