Як вибрати електричний лічильник.

Електричний лічильник - це прилад для обліку спожитої електроенергії. У торгівлі представлений величезний асортимент даного товару від індукційних до електронних приладів. Кожна модель має свої технічні характеристики, тому при покупці свою увагу слід звернути на документи, які вам видали в компанії, що поставляє електрику.
Вам знадобиться
  • - паспорт лічильника;
  • - сертифікат відповідності ГОСТ;
  • - технічні умови.
Інструкція
1
Якщо у ваших технічних умовах, які ви оформили в електрокомпаніі вказано, що ви маєте право встановлювати будь-який вид лічильник а - індукційний або електронний, а також робити монтаж як Однотарифні приладу, так і багатотарифного , то при виборі приладу вам слід враховувати лише власні потреби і спиратися на власні можливості.
2
Якщо ви вибрали однотарифний прилад обліку, то будете оплачувати спожиту електроенергію за одним тарифом, при виборі двотарифного приладу ви будете мати можливість економити на електриці в нічний час, включаючи енергоємні прилади, такі як пральна і посудомийна машина вночі, коли вартість тарифу на порядок нижче. Трехтарифного лічильник і дозволять вам використовувати електроенергію більш раціонально, регулюючи споживання за потрійною вартості тарифу, розділеного на день, ніч, години пік.
3
Якщо у ваших технічних умовах не вказано, що ви маєте право користуватися багатотарифними приладами обліку, а ви хочете користуватися саме ними, зверніться в енергокомпанію із заявою та отримаєте технічні умови, відповідні вашим вимогам.
4
Також при покупці ознайомтеся, при якому температурному режимі можна використовувати електричний лічильник . Більшість приладів розраховані на використання в приміщення з позитивними температурами, але в продажу є і такі прилади, які можна встановлювати в не опалювальних приміщеннях і використовувати при температурному режимі мінус 45 градусів.
5
Все продаються прилади повинні мати сертифікат відповідності ГОСТ та дозвіл на використання на території РФ. Тому обов'язково подивіться наявний документ.
6
Також попросіть продавця пояснити вам, чи стоять на приладі пломби, що підтверджують державну перевірку. На однофазних лічильник ах пломбам повинно бути не більше 2 років, на трифазних - не більше 12 місяців. Якщо точки торгівлі не встигли реалізувати товар за вказаний час, то прилади підлягають повторній перевірці та пломбування, що підтверджує державну перевірку точності.
7
Клас точності всіх приладів, що випускаються за ГОСТом дорівнює 2, тому якщо є сертифікат відповідності, то вам немає необхідності про це дбати.
8
У паспорті приладу повинен бути вказаний відбиток пломби державної перевірки. Сама пломба повинна мати чіткі контури з не розмазали межами, бути з мастики червоного або чорного кольору, в деяких випадках покрита сріблянкою.