Як побудувати радіокеровану модель.

Є кілька способів підкорювати небо. Один з них - зайнятися виготовленням радіокерованих моделей. Ті, хто підняв у небо хоча б один літак, зроблений своїми руками, вже ніколи не кине це захоплююче заняття.
Інструкція
1
Сьогодні є звідки вибрати і є що вибрати. Наприклад, модель одного з кращих радянських винищувачів ЯК-3. Визначаючи розміри майбутньої моделі, виходите з потужності двигуна об'ємом 2.5 см3. Вони вийдуть наступними - розмах крила 1150 мм, довжина - 950 мм.
2
Відповідно до креслення зробіть рейки і виріжте стельової плитки нервюри. Проріжте в нервюрах отвори для рейок-лонжеронів і склейте їх столярним клеєм, або «Драконом» або «Титаном».
3
Потім приготуйте листи 500х500 мм і виріжте з них нижні половинки обшивки крила. Підсилювачі нервюр і кріплення стійок шасі краще зробити з бруса липи або осики. Далі вирізаєте верхні половинки і проводите обтяжку верхній поверхні крил.
4
Коли обтяжки висохнуть, можете приступати до виготовлення передніх кромок крил, для чого до передньої частини крил приклейте декілька смужок з стельового матеріалу. Після цього сполучаєте обидві половинки і підсилюєте місце склейки за допомогою фанерних вставок.
5
Моторний відсік рекомендується зробити з осикових брусків і фанери товщиною 2 мм. Готові деталі після склеювання добре обробіть наждачним кругом і наждачним папером. Після цього можете приклеїти до носової частини щічки, а потім і другий шпангоут. Щоб деревина не псувалася від бензину і масла, покрийте внутрішню поверхню моторного відсіку нітролаком.
6
Коли каркас склеєний, обтягуючі його стельовим матеріалом. Обтягування проводиться в кілька прийомів. Після закінчення обтягування усередині фюзеляжу розміщуєте кермові машинки всіх органів управління з можливістю їх можливої швидкої заміни. В якості кріплень скористайтеся обрізками рейок потрібного перетину.
7
З двох шарів стельового матеріалу робите хвіст і рулі. Для обтягування моделі візьміть звичайну плівку відповідного кольору. У місцях з'єднання плівок слід робити невеликий нахлест приблизно 3мм. Пофарбувати літак ви можете за допомогою фарбопульта або балончика з фарбою. Апаратуру радіоуправління краще придбати в магазині.
Якщо ви вирішили зайнятися авіамоделюванням і зробити згодом радіопередавач для свого літального апарата своїми руками, будьте готові до того, що справа ця дуже непроста і витратна. Крім того, завжди буде ризик працювати на вже використовується частоті.
Інструкція
1
Закріпіть резистори R3-R7 в пульті управління і приведіть осі цих резисторів від стіків управління. Резистори можуть мати майже будь номінал. Бажано, звичайно, дотримуватися діапазону 1-47 КОм, але за відсутності можливості зробити це, можна використовувати і до 100 КОм. До того ж, зовсім не обов'язково підбирати однакові резистори. Зверніть увагу, що на каналі управління газом повинен стояти резистор R3, щоб приймач у разі втрати зв'язку з передавачем зміг відразу встановити значення цього каналу на "0", а решта направити в нейтральне положення.
2
Зміцніть на платі: - стабілізатор живлення DA1 (з напругою 3,3 В для всього пристрою). Максимальна сила струму - 130 мА; - мікропроцесор DD1; - радіомодуль для радіозв'язку (наприклад, RFM42S1-433).
3
Регістри радиомодуля можна умовно розділити на наступні групи: - за загальними параметрами (для призначення введення-виведення, дозволи потрібних переривань, відключення невикористовуваних внутрішніх модулів периферії і т.д.). Зазвичай ці параметри при складанні не ізменяются.- за параметрами радиотракта (тобто девіації частоти, смуги ПЧ-приймача, швидкості передачі даних і т.д.). Розрахуйте ці параметри в MS Exel; - з управління передачею даних (кількість байт ID, розмір пакету даних і т.п ..); - по установці робочої частоти. Так вже згадуваний модуль RFM42S1-433 дозволить використовувати частоти 430-460 МГц.Помніте: частоти 433800-434000 МГц використовувати небажано, тому що ці частоти застосовуються для роботи автомобільних сигналізацій.
4
Для індикатора батареї використовуйте світлодіод VD1. До речі, в даному випадку резистор R8 буде виконувати роль обмежувача струму через світлодіод і тому його можна буде вибрати в діапазоні від 240 до 510 Ом (чим менше значення, тим яскравіше горітиме індикатор).
5
Якщо у вас є заводський пульт управління, який має «тренерський роз'єм», використовуйте спільно з ним елементи R9-R10 Ком, R10-47 КОм, VT1-BC847, C10-100 ПФ. Зверніть увагу: в якості VT1 підійде практично будь-який малопотужний транзистор.