Як зробити саморобний моторчик. аналог двоханодного стабилитрона.

Так званий герконовий електродвигун відрізняється від звичного колекторного наявністю всього одного електромагніту і одного комутуючого елемента. Напрям його обертання визначається при запуску і надалі підтримується незмінним за рахунок інерції.
Інструкція
1
Розберіть зіпсоване електромагнітне реле з напругою спрацьовування, складовим декілька вольт, і струмом спрацьовування, складовим декілька десятків міліампер. Акуратно, щоб не відірвати висновки, вийміть з нього електромагніт.
2
Візьміть два постійних магніту і циліндр з немагнітного матеріалу. Приклейте магніти до циліндра таким чином, щоб вони знаходилися точно один напроти одного. Назовні у магнітів повинні бути звернені однакові полюси (чи обидва північні, або обидва південні). Клей слід вибрати такий, щоб при обертанні магніти не відділилися від циліндра. Дочекайтеся повного його висихання.
3
Зробіть для циліндра або використовуйте готові підшипники будь-якої конструкції. Встановіть його між цими підшипниками таким чином, щоб він міг обертатися.
4
Візьміть двуханодний стабілітрон з напругою стабілізації порядку 25 В. Якщо двоханодного стабилитрона у вас немає, використовуйте два звичайних з тим же напругою стабілізації. Включіть їх послідовно, анодом до анода, а катодами назовні. Підключіть двуханодний стабилитрон або його аналог паралельно електромагніту.
5
Підключіть електромагніт до джерела живлення з напругою, на яке він розрахований, і піднесіть до одного з магнітів. Притянулся він чи відштовхнувся? Якщо притянулся, поміняйте полярність включення електромагніта, якщо відштовхуються, залиште полярність колишньою.
6
Тепер вимкніть електромагніт від джерела живлення, а потім підключіть знову, але цього разу - не напряму, а через геркон. Піднесіть електромагніт до магніту на циліндрі з одного боку, а з іншого, строго навпроти першого, піднесіть геркон. Причому, вісь електромагніта повинна бути перпендикулярна осі циліндра, а вісь геркона - паралельна. Двигун почне обертатися.
7
Підібравши такий стан електромагніту і геркона, при якому двигун надійно працює. Закріпіть їх в такому положенні, використовуючи кронштейни з підручних немагнітних матеріалів. Не залишайте включений моторчик без нагляду.