Як засмажити баранячу ногу. скільки часу треба на жарку баранячої ніжки в духовці.

Баранячу ногу часто смажать в духовці. Для цього існує ряд стандартних маніпуляцій, основні це вимочування м'яса в маринаді, і власне, сам процес смаження.
Вам знадобиться
  • бараняча нога;
  • зелень;
  • рослинне масло;
  • лимон;
  • часник;
  • перець;
  • сіль;
  • фольга харчова;
  • духову шафу.
Інструкція
1
Обмийте баранячу ногу під струменем проточної води, обсушити паперовим рушником. Акуратно зріжте зайвий жир. Але плівку на м'ясі не зрізайте - її необхідно залишити.
2
Приготуєте маринад. Для цього дрібно порубати зелень (краще - чебрець і чебрець, розмарин і базилік, але можна будь-які на ваш смак) і залийте її соняшниковою або оливковою олією. Отриману масу розітріть, щоб зелень розім'ялась. Видавіть туди сік лимона. Далі додайте роздавлений часник (можна, але небажано - подрібнений часник), перець крупного помелу. Після того, як всі компоненти додані, ретельно розмішайте суміш.
3
Натріть м'ясо отриманим маринадом з усіх боків. Намагайтеся саме втирати, а не обмазувати. Далі посипте ногу крупною сіллю і так само втирайте її в м'ясо.
4
Загорніть ногу у фольгу, щільно, майже герметично притиснувши її до м'яса з усіх боків. Після чого приберіть баранячу ногу в холодильник на 16-24 години.
5
Дістаючи м'ясо з холодильника, не знімайте з нього фольгу. Залиште таку баранячу ногу на 30 хвилин постояти при кімнатній температурі.
6
Увімкніть духовку і розігрійте її до 230 градусів. Поставте на нижній рівень духовки піддон з водою. На верхній деко - баранячу ногу без фольги. Якщо шматок м'яса великий, то обкласти його зрізаним раніше баранячим жиром.
7
Смажте баранячу ногу , постійно перевертаючи через кожні 15 хвилин. Після другого перевертання знизьте температуру в духовці до 180 градусів.
8
Через годину зробіть перший контроль якості прожарювання. Для цього проколіть м'ясо гострим ножем досить глибоко. Подивіться на колір виділяється соку і його кількість. Якщо йде багато білого соку, то м'ясо вже готове. Якщо йде білий сік, але з невеликим кількості червоного, то м'ясо слід ще просмажити.
9
Повний час смаження баранячої ноги прямо пропорційно її масі. Смажте м'ясо з розрахунку по часу: 1 кг баранини = 1год + - десять хвилин. Коли м'ясо буде готове, вийміть його з духовки, знову загорніть у фольгу і накрийте рушником до повного охолодження.
Зверніть увагу
Додайте до часу готування м'яса ще 15 хвилин, якщо ви не нагріли ногу до кімнатної температури, діставши її з холодильника.
Корисна порада
Чи не викидайте зрізаний баранячий жир. На ньому можна смажити овочі і м'ясо.