Як замочити віник в лазні.

Для того щоб віник , яким ви збираєтеся паритися в бані, був для вас максимально корисний і приємний, його необхідно правильно підготувати. Існує декілька ефективних способів, які допоможуть вам замочити віник так правильно.
Інструкція
1
Не можна замочувати свіжий віник в гарячій воді. Щоб не зіпсувати свіжі гілки, просто обполосніть його теплою водою, і він буде готовий до використання.
2
Сухий віник зажадає бо? Льшіх зусиль. Якщо ви не хочете, щоб листя осипалися, також не запарюють його відразу в гарячій воді. Попередньо сполоснувши віник , покладіть його в таз з холодною водою на 2-3 хвилини. Після цього перемістіть віник в теплу воду і залиште його хвилин на 10. Потім долийте гарячої води і накрийте таз. Потримайте віник в такому стані ще хвилин 15, і можна починати паритися. Врахуйте, що в цілому віник не повинен перебувати у воді більше півгодини, інакше листя стануть липкими. Щоб відновити віник , пересушене в парилці, досить потримати його кілька хвилин у гарячій воді, а потім над розжареним камінням, щоб він розпарився.
3
Для того щоб домогтися кращого ефекту, зберегти м'якість і аромат віник а, продовжити термін його служби, потрібно більше часу. Замочіть віник в холодній воді за 12 годин до того, як будете паритися. Коли прийдете в баню, оберніть віник вологою тканиною, покладіть його на верхню полицю в парильні на пару хвилин, а перед використанням обполосніть теплою водою.
4
Перед походом в лазню напередодні ввечері обполосніть віник холодною водою, оберніть мокрим рушником або ганчіркою і помістіть в целофановий пакет. На наступний день в бані буде достатньо облити віник теплою водою перед безпосереднім використанням.
5
Щоб листя на віник е краще трималися, завзяті парильники роблять наступне. Відразу після того, як лазня затоплена, віник і поміщають в теплу воду на 2-3 хвилини. Потім складають їх у поліетиленовий пакет і зав'язують. Пакет кладуть у найтепліше місце в бані: на верхній полиць навпроти печі. Віники нагріваються і «тужать» разом з бані й протягом одного-двох годин до температури + 50-80 градусів. Ця процедура робить дуже гарний вплив на віник , він зберігає всі свої корисні властивості, що не облітає і не стає важким і липким.
6
Ще один з простих способів. Для того щоб лист «ожив», помістіть віник в таз з холодною водою на півгодини. Потім хвилин сорок потримайте його в гарячій воді (не в окропі!), Щоб лист став більш м'яким.
Корисна порада
Водою, що залишилася після замочування віника, рекомендується обливати тіло і волосся, також ця вода стане в нагоді для поливання каменів в парній.