Як виростити троянди з насіння. Як вирощувати троянди насіння будинку.

Роза - листопадний чагарник з сімейства розоцвітих, неймовірно популярний у квіткарів через красивих, великих квітів. Відомо кілька тисяч сортів троянд, виведених в результаті тривалого схрещування і відбору з кількох дикорослих видів цієї рослини. Культурні сорти троянд розмножуються, переважно, живцями і щепленням. Розмноження насінням застосовується, в основному, при вирощуванні мініатюрних поліантових троянд і при вирощуванні підщепи для розмноження троянд живцями.
Вам знадобиться
  • - насіння троянд;
  • - «Епін-екстра»;
  • - пісок;
  • - торф;
  • - перегній ;
  • - дернова земля.
Інструкція
1
Готувати насіння троянд до посіву рекомендують вже в лютому. Перед посівом обробіть насіння троянд розчином «Епін-екстра». Для того щоб це зробити, розчиніть в ста мілілітрах відстояної води кімнатної температури чотири краплі препарату. Помістіть в цю рідину насіння на двадцять годин.
2
За рідкісним винятком насіння троянд вимагають стратифікації перед посівом. Для цього підготуйте контейнер з сумішшю з чотирьох частин промитого річкового піску і однієї частини торфу. Злегка намочіть ґрунтову суміш і посійте в неї насіння на глибину не більше половини сантиметра. Після посіву грунт слід злегка придавити.
3
Упакуйте контейнер з насінням в пластиковий пакет і тримайте два тижні при кімнатній температурі. Після цього приберіть насіння в приміщення з температурою близько п'яти - семи градусів на півтора місяця. Час від часу контейнер з насінням слід провітрювати, знімаючи пакет.
4
Оброблене насіння можуть почати проростати раніше, ніж через півтора місяці. Після того, як насіння проросте, поставте контейнер в добре освітлене приміщення, так, щоб на сіянці не потрапляли прямі промені сонця. Час від часу обприскуйте сіянці відстояною водою кімнатної температури.
5
Як тільки у сіянців з'явиться по два листочка, не рахуючи сім'ядольних, найсильніші рослини слід пересадити в окремі горщики. Для цього приготуйте грунтову суміш з однієї частини піску, чотирьох частин перегною і чотирьох частин дернової землі.
6
В теплу пору року рослини найкраще тримати на відкритому повітрі, захищаючи від яскравих променів сонця. Можна висадити рослини у відкритий грунт, намагаючись не пошкодити земляний ком. Поливати троянди слід в міру просихання землі водою кімнатної температури. Мініатюрні троянди погано переносять перезволоження.
7
Троянди, вирощені з насіння, починають цвісти на другий чи третій рік після посіву. На жаль, при цьому може виявитися, що рослини зберегли не всі ознаки сорту.