Як налаштувати інтернет на лінуксі.

Встановивши собі на комп'ютер ОС Linux, ви рано чи пізно зіткнетеся з питанням підключення до інтернету. Налаштування інтернету в Лінуксі відрізняється від настройки в Windows. Так що забудьте звичне меню з варіантами вибору і підказками, а дотримуйтесь вказівок.
Інструкція
1
Відкрийте консоль і напишіть ifconfig.
2
Якщо з'явиться помилка - напишіть su, введіть пароль головного адміністратора і знову напишіть ifconfig. Ця команда - покаже інформацію про мережевих з'єднаннях, підключених в даний момент і ступінь настройки їх параметрів. Потім необхідно взяти настройки, отримані від вашого інтернет провайдера.
3
Тепер найголовніше, щоб налаштувати інтернет на Лінуксі: - відкрийте файл настройок sudo gedit/etc/network/interfaces, gedit - це використовуваний редактор; - в даному файлі введіть налаштування інтернету. У випадку якщо у вас статичний IP-адресу, то пишіть за шаблоном: auto eth0 - моментальна завантаження мережного інтерфейсу; iface eth0 inet static - запобігає захоплення чужого IP; address ---. ---. --- .- Ваш IP; netmask ---. ---. --- .- тут вводите маску; broadcast ---. ---. --- .--- цей рядок залишаєте без змін або взагалі не пишіть; hostname myname - введіть ваше мережеве ім'я в цьому рядку; gateway ---. ---. --- .- тут введіть шлюз вашого інтернет провайдера.
4
В тому випадку, коли у вас відсутні налаштування інтернету або IP-адреса є статичним, наступний шаблон: auto eth0 - моментальна завантаження мережного інтерфейсу; iface eth0 inet dhcp - дозволяє отримувати IP автоматично.
5
Збережіть зміни в налаштуваннях.
6
Перезавантажте інтернет.
7
Пропишіть DNS, для чого введіть: sudo/etc/resolv.conf - дана команда відкриє файл з серверами DNS.nameserver ---. ---. --- .- Тут введіть DNS свого інтернет провайдераnameserver - -. ---. --- .- введіть будь альтернативний DNS.
8
Перезавантажте інтернет.
9
Перевірте доступність інтернету - введіть ping ya.ru.На цьому настройка закінчена, виявляється, що налаштувати інтернет на Лінуксі не так вже й складно.
Лінукс поки незвичний для рядового користувача, який не представляє своєї роботи за комп'ютером без продуктів Майкрософт. Однак якщо раніше налаштувати лінукс міг лише справжній експерт, то зараз установка і настройка цієї операційної системи цілком доступна пересічному користувачеві.

Безсумнівною перевагою Linux, що спонукає багатьох користувачів, організації та цілі держави переходити на цю операційну систему, є її абсолютна безкоштовність, ніж вона вигідно відрізняється від продуктів компанії Майкрософт.Ітак, відразу після установки необхідно налаштувати лінукс для зручної роботи в ньому. Ось декілька простих кроків, що дозволяють це зробити.

  1. Колесо миші. Іноді у миші, підключеної через порт PS/2 (а так підключається більшість моделей) після установки системи не працює колесо. Якщо при цьому кнопки зберігають функціональність, то запускати конфигуратор немає необхідності. Відкрийте файл XF86Config, знайдіть розділ Pointer, в якому описуються настройки миші. Знайдіть рядок Protocol «PS/2" і виправте її на Protocol «IMPS/2". Збережіть файл. Після перезавантаження колесо буде працювати.
  2. Віртуальний екран - цікава можливість, що дозволяє зробити робочий стіл більше, ніж фізичне дозвіл монітора. Завдяки їй можна поєднувати комфортне дозвіл, що дозволяє не напружувати зір при роботі з текстом і графікою, і досить великий робочий стіл, на якому можна розмістити все необхідне. Прокрутка розширеного робочого столу буде проводитися автоматично при наближенні покажчика миші до країв екрану: невидимі області потраплять в зону огляду. Відкрийте файл XF86Config, знайдіть розділ Screen, в якому описуються настройки екрану. В одному з підрозділів буде рядок, що починається зі слова Virtual, і яка містить два числа, що визначають розміри віртуального екрану. За умовчанням вони збігаються з його фізичними розмірами, однак ви можете виставити будь-які значення на свій смак. Збережіть файл, перезавантажте систему і випробуйте зміни. При необхідності знову скоректуйте значення.
  3. Налаштування графічної середовища KDE. Щоб змінити фон робочого столу або зробити інші індивідуальні настройки використовується Центр управління KDE. Відкрити його можна клацнувши по однойменному значку або вибравши «Центр управління» в стартовому меню.