Як прибрати катишки на пальто.

Після тижнів або місяців шкарпетки пальто на ньому можуть з'явитися катишки - невеликі волохаті грудочки, які сильно псують зовнішній вигляд речі. Виріб стає схожим на старе, виглядає неохайно. Можна, звичайно, зібрати їх руками, але це довга й виснажлива процедура. Існують інші способи, які дозволяють швидко і просто оновити пальто .
Вам знадобиться
  • -брітвенний верстат;
  • -машінка для видалення катишків;
  • -скотч;
  • дрібна наждачний папір;
  • - щітка.
Інструкція
1
Віднесіть пальто в хімчистку, де пропонують такі послуги. Ви можете попередньо зателефонувати і дізнатися, чи можна у них прибрати катишки, а якщо ні, то куди можна віддати пальто для їх видалення.
2
Якщо у всіх хімчистках надійшла відмова, дійте самостійно. Купіть в господарському магазині або через інтернет спеціальний прилад - машинку, яка працює на пальчикових батарейках і швидко видаляє катишки з одягу. Багато моделей дозволяють регулювати насадку залежно від висоти ворсу пальто .
3
Візьміть звичайний бритва (старі радянські бритви підійдуть більше, ніж нові Gillette), бажано злегка затуплений, щоб не пошкодити пальто . Розкладіть річ на столі або іншій жорсткій поверхні спинкою вгору. Акуратно водите бритвою уздовж вироби, починаючи зверху у коміра і рухаючись вниз. Збирайте збрите катишки з поверхні. Потім повторіть процедуру, рухаючись у зворотний бік, знизу вгору. Будьте уважні, не поріжте річ або свої пальці. Після задньої частини пальто приступайте до рукавів, а в останню чергу очистіть його спереду. Потім проробіть бокові шви з зовнішнього боку виробу, де утворюється особливо багато катишков через те, що руки створюють тертя.
4
Намотайте на руку скотч липкою стороною зовні і проведіть по пальто , збираючи залишилися катишки, пил і ворс. Якщо скотч дуже липкий, його можна використовувати без бритви. Замість нього можна використовувати спеціальний валик для чистки одягу або дрібну наждачний папір.
5
Скористайтеся жорсткою щіткою (підійде зубна) або спеціальним гребенем - цей спосіб не такий ефективний, як гоління, але більш безпечний. Якщо регулярно чистити пальто щіткою, катишки з'являтимуться рідше.
Корисна порада
Щоб катишки не утворювалися на пальто, обробляйте його антистатиком.