Як прати шифон. Як прати штани з шифону.

Шифон - ніжна прозора тканина. Вироби з шифону ошатні і дуже жіночні, але вимагають дбайливого ставлення. Повернути одязі з шифону свіжість можна при делікатній пранні.
Вам знадобиться
  • М'який пральний порошок, рушник, плечики, тонкий мішечок для одягу, оцет.
Інструкція
1
Поперіть вручну блузки або плаття з штучного шифону. Покладіть блузку або сукню в тонкий мішечок. Шифон - вишуканий матеріал і вимагає делікатного поводження. Розчиніть нейтральний порошок для прання шовкових тканин в теплій (30 градусів) воді. Занурте мішечок з блузкою в воду і, уникаючи тертя тканини, виперіть. Прополощіть в чистій воді і злегка відіжміть. Мокру блузку покладіть на рушник на стіл, ретельно розправивши всі складки. Можна використовувати для сушіння плечики. Вироби з шифону сохнуть дуже швидко і їх можна залишити сушитися, загорнувши в рушник.
2
Злегка вологе блузку пропрасуйте праскою з виворітного боку на положенні терморегулятора «шовк» (130 градусів). Чи не зашкодить покласти на тканину тонку прозору папір. Температурний режим можна уточнити по ярличках на внутрішній стороні виробу. Шифон з натурального шовку - дорогий матеріал. Його використовують для пошиття ошатною вечірнього одягу. При пранні натуральний шифон сильно линяє, а тому не варто ризикувати і чистити його в домашніх умовах.
3
Літня жіночий одяг та білизна з бавовняного шифону легкі й тонкі. Виперіть вироби вручну, не застосовуючи агресивних миючих засобів і відбілювачі. Візьміть нейтральний пральний порошок для делікатних тканин. Повністю розчиніть його у воді і виперіть без зусиль. Прополощіть в чистій воді. Злегка підсушіть рушником або на вішалці. Ваші речі повернуть свою свіжість після прання, але пам'ятайте, що легше відіпрати свіжі забруднення.
Зверніть увагу
Не використовуйте віджим в центрифузі. Не користуйтеся паровим праскою - на шифоні залишаться плями від води.
Корисна порада
Кольорові вироби з шифону після прання можуть зблякнути і втратити свій колір, щоб цього не сталося, використовуйте спеціальний пральний порошок для кольорових речей. Візьміть на замітку, що колір після прання буде яскравіше, якщо при полосканні використовувати трохи підкислену воду.