Як мити замшу.

Замша використовується в виготовленні одягу, взуття та різних аксесуарів. Вона ошатно і благородно виглядає, м'яка і приємна на дотик. Але речі з цього матеріалу швидко втрачають бархатистість. Можна позбутися від залисніли місць і повернути виробу привабливий вигляд.
Вам знадобиться
  • Молоко, нашатирний спирт, харчова сода, оцет, бензин, тальк, гліцерин щітка гумова, паперові рушники або газети, губка.
Інструкція
1
Очистіть натуральну замшу Розкладіть на столі куртку або пальто. Протріть брудний ворс розчином з молока, нашатирного спирту і харчової соди (0,5 склянки молока, 1 чайна ложка питної соди і 2 краплі нашатирного спирту). Добре очищати залисніли місця водним розчином нашатирного спирту (1/4 склянки нашатирного спирту і? Частина води), а потім промити їх водою з оцтом (1 чайна ложка на 1 літр води). Якщо ви після цього незадоволені станом вашого одягу, приготуйте теплий (350-400) мильний розчин, використовуючи засоби для прання вовняних або шовкових тканин. Підвісьте замшеве куртку на плічка і швидко обробіть поверхню виробу за допомогою м'якої губки. Не допускайте намокання всій замші - обробляйте тільки ворс. Змийте мильний розчин водою з куртки так само швидко, як обробляли. Промокніть кілька разів м'яким рушником або залиште куртку, загорнуту в рушник, для кращого поглинання зайвої вологи. Через кілька годин підвісьте її на плічки, застебнути блискавку або гудзики і розправте всі складки. Просушіть виріб при кімнатній температурі. Злегка протріть ворс чистої м'якої тканиною, змоченою в розчині гліцерину (1/2 чайної ложки на 1 л води), а потім вирівняйте його гумовою щіткою.
2
Почистіть взуття із замші Якщо ви потрапили під дощ, то туфлі спочатку слід висушити. Покладіть в них суху м'яку тканину або набийте взуття паперовими рушниками, повністю висушіть. Розправте гумовою щіткою ворс. Якщо після сушки залишилися білі розводи, очистіть їх м'якою губкою за допомогою мильної води і нашатирного спирту і просушіть. Знову розправте ворс гумовою щіткою, тримаючи черевики над парою. Сліди жиру почистіть бензином і знову розправте ворс щіткою.
3
Почистіть замшеві рукавички Якщо вони сильно забруднені, використовуйте теплий водний розчин з нейтральним миючим засобом. Надіньте рукавички на руки, опустіть руки в розчин і погладжують швидко пройдіться по всій замші. Потім швидко прополощіть в чистій воді і просушіть рушником. Далі замшеві рукавички досушити в розправленому вигляді при кімнатній температурі. Можна почистити їх губкою і розчином нашатирного спирту (1 частина нашатирного спирту і 4 частини води). Після очищення протріть водою з оцтом (1 чайна ложка оцту на 1 л води), просушіть від води і розправте щіткою ворс.
Зверніть увагу
Не можна замочувати вироби, викручувати їх і терти. Категорично забороняється використовувати засоби для виведення плям.
Корисна порада
Замшеве взуття чорного кольору освіжається, якщо її протерти копіювальної папером.