Як вишивати мережкою.

Мережка - один з найстаріших (можна навіть сказати древніх) видів рахункових строчевой швів. Вона чудово поєднується з іншими видами вишивок і надає готовому виробу закінчений вигляд.
Вам знадобиться
  • Тканина, голка для вишивання, нитки.
Інструкція
1
Мережка - це досить вузька строчевой вишивка. Основою для неї служить заздалегідь підготовлена, проріджена тканину. Іншими словами, висмикуються кілька розташованих поруч пайових ниток, а поперечні збираються в пучки. Або ж висмикуються кілька сусідніх поперечних ниток, а часткові, залишаються висмикнутими і збираються в пучки.
2
Мережка «Стовпчик» Підготуйте тканину для вишивки. Виведіть голку з виворітного боку тканини на лицьову трохи нижче крайнього лівого куточка вишивки. Введіть з лівого боку під поперечні НЕ висмикнуті нитки. Візьміть 3 -5 ниток і вийдіть на лицьову сторону не вводячи голку в тканину. Поверніться до початку і введіть голку під отриманий стовпчик. Для того щоб вийти на лицьову сторону введіть голку в тканину з правого боку від отриманого стовпчика. Вишити таким чином всю нижню сторону мережки і перейти до верхньої.
3
Мережка «Х» Підготуйте основу для майбутньої вишивки. Вишийте мережку «Стовпчик» як про це було сказано раніше. Закріпіть робочу нитку в середині поперечної боку вишивки. Підхопите голкою 2 крайніх стовпчика (перший під голкою, другий на ній). Голка повертається, обвиває стовпчики ще раз (перший над голкою, другий під нею) і вводиться в петлю, утворену робочою ниткою. Затягніть. Щоб вузлик не зрушується, зробіть ще одну петлю.
4
Мережка «Панка» Для виконання мережки «Панка» витягніть більшу (ніж це робилося в перших двох випадках) кількість ниток. У середині залиште смужку з 2 -3 НЕ висмикнутих ниток. Робочу нитку закріплюють в середині поперечної боку вишивки зліва. Виведіть голку на лицьову сторону і перекрийте робочою ниткою смужку з НЕ висмикнутих ниток знизу вгору. Голка на виворітній стороні. Тепер пройдіть під смужкою по діагоналі зверху вниз. Відокремте 3 - 4 поперечних нитки і виведіть голку на лицьову сторону. Далі робоча нитка горизонтально справа наліво по лицьовій стороні перекриває вийшла «пензлик» тобто повертається до початку роботи. Вводиться під поперечну смужку по діагоналі знизу вгору і виводиться на лицьову сторону. При цьому затягується нижня «пензлик». Далі робоча нитка йде по горизонталі справа наліво і по діагоналі під смужкою зверху вниз і затягує верхню пензлик.