Як утримувати магазин.

Зміст магазина є важливим процесом, який багато в чому визначає рівень ефективності його роботи. Зверніть увагу на деякі важливі моменти, які необхідно передбачити для грамотного змісту магазина .
Вам знадобиться
  • - планування обов'язкових витрат;
  • - планування ремонтів, заміни обладнання;
  • - оптимізація процесів торгівлі.
Інструкція
1
Зміст магазина - відповідальний процес, який може сприяти як процвітанню бізнесу, так і його вимушеного закриття. В цілому зміст магазина обходиться досить дорого, і перший час після відкриття навіть при вмілому керівництві і грамотній політиці та стратегії роботи першу реальну "чисту" прибуток можна отримати не дуже скоро. Точка беззбитковості досягається в кращому випадку (для невеликого магазина ) через 3-4 місяці.
2
Першим ділом передбачте статті витрат, які доведеться оплачувати щомісяця. До таких належать: комунальні платежі (включаючи при необхідності телефон та інтернет), служба охорони, оплата праці двірника і прибиральниці, поточні ремонти (сантехніка, електрика і т. Д.), Витрати на рекламу. Розглядаючи ці питання, відразу ж визначайте для себе, що входить в коло обов'язків даного об'єкта (наприклад, яку саме територію навколо магазина необхідно утримувати, і, якщо приміщення, наприклад, взято в оренду, чи не повинен цим займатися орендодавець).
3
Також визначіться, які види ремонту слід віднести до термінових, і як часто повинні виконуватися нетермінові ремонти; як часто повинна виконуватися прибирання і в якому обсязі; які дії по утриманню магазина повинні виконуватися у вихідні дні, та інші подібні питання.
4
Окремим питанням виділіть утримання обладнання магазина : як часто воно буде перевірятися, модернізуватися, замінюватися новим. І особливу увагу приділіть змістом товарів (якість розвантаження, зберігання, підготовки до продажу, розкладка та інше).
5
До змісту магазина відноситься і організація процесу обслуговування покупців. Створіть у магазині оптимальні умови для ознайомлення відвідувачів з асортиментом товарів, надайте їм можливість самостійного вибору, проконтролюйте сумлінне виконання продавцями своїх службових обов'язків. Продумайте комплекс додаткових послуг, покликаних привернути покупців: починаючи від безкоштовних пакетів на касах і закінчуючи різними акціями, знижками і розпродажами.
6
Врахуйте, що в кінцевому підсумку грамотно організоване зміст магазина забезпечує високу економічну ефективність його роботи.
Зверніть увагу
В сучасний час одним з видів організації торгівлі є продажі через інтернет-магазини, які не вимагають стільки коштів на утримання.
Корисна порада
Продумайте можливість економії по тим видатковими статтями, за якими це можливо, наприклад, електроенергія.