Як оформляти посилання в рефераті.

При написанні реферату ви маєте справу з авторськими текстами. Тому щоб уникнути звинувачень у плагіаті необхідно правильно вживати цитати і оформляти бібліографічні посилання . Навіть якщо ви використовуєте не пряме, а непряме цитування - посилання на джерело все одно обов'язкове.
Вам знадобиться
  • - Текст реферату в електронному вигляді;
  • - список використовуваних в рефераті джерел;
  • - ГОСТ Р 7.0.5-2008 «Бібліографічна посилання. Загальні вимоги та правила складання ».
Інструкція
1
Внутрішньотекстові посилання поміщаються в самому тексті документа, відразу після цитованої роботи або її фрагментів. Вони полягають в круглі дужки, наприклад: (Розумників А.А. Як заробити мільйон. М .: Мудра сова, 2011. С. 7). Очевидний недолік посилань цього типу: вони захаращують основний текст. Зате відразу видно джерело - і автори, і назва роботи, і важливі вихідні дані. Використовуйте внутрітекстовие посилання , якщо у вашому рефераті не передбачається рясне цитування джерел.
2
Підрядкові посилання оформляються як зноски внизу сторінки. Для цього вам потрібно в меню редактора Microsoft Word вибрати опції «Вставка - Посилання - Виноска - Внизу сторінки». Автоматично з'явиться тонка лінія внизу сторінки і порядковий номер виноски (або символ «зірочка»). Шрифт тексту виноски найчастіше десятий. Власне, саме оформлення примітки нічим не відрізняється від попереднього випадку, хіба що дужки не потрібні. При бажанні можна дати більш розширене опис джерела - вказати, хто редактор або автор перекладу, яке це перевидання, загальна кількість сторінок.
3
затекстового посилання найбільш популярні. Список використаної літератури в кінці реферату якраз і являє собою сукупність затекстового посилань. У самому ж тексті використовують відсилання до затекстового посиланнях, укладені в квадратні дужки. Це може виглядати так: [5], [5, с. 83-89], [Розумників, 2011, с. 83-89], [Розумник, 2010; Розумників, 2011], [Цит. по: 5, с. 7], [Див. 5; 12]. Нумерація посилань тут може йти або в порядку цитування джерел, або в алфавітному порядку. Всі нюанси оформлення посилань та списку використаної літератури потрібно дивитися в ГОСТ Р 7.0.5-2008.
4
Цілком можливо, вам знадобиться оформити посилання на Інтернет-джерело. Якщо це книга або стаття, що має друковану версію, але знайдена вами в Мережі, оформляйте її наступним чином: Розумників А.А. Як заробити мільйон. М .: Мудра сова, 2011 [Електронний ресурс]. URL: http://www.wiseowl.ru/books/umnik-7.pdf (дата звернення: 27.10.2011). Стаття в електронному журналі оформляється так: Розумників А.А. Як витратити мільйон//Проблеми великого бізнесу (електронний журнал). М .: Рублівка, 2011. №4. URL: http://www.problem_bigbusiness.ru/issues/42011/1.pdf (дата звернення: 27.10.2011).
5
Чи не мучте питанням, скільки посилань повинно бути в рефераті. Скільки потрібно - але за умови, що використовується вами пряме і непряме цитування джерел не є ні надлишковим, ні недостатнім. Посилання мало не після кожного речення чи абзацу недоречні і свідчить про невміння автора грамотно працювати з чужими текстами. А надто рідкісне їх присутність (або, ще гірше, відсутність) у тексті вказує на наявність плагіату і несумлінність автора реферату. Тому намагайтеся цитувати джерела і оформляти посилання в рефераті, уникаючи цих крайнощів.
Зверніть увагу
Якщо ви знову повинні послатися на джерело, який щойно цитували або згадували вище, дотримуйтесь правил оформлення повторних посилань. Наприклад, другий відсилання до того ж самого джерела замінюють словами «Там же» або «Ibid.»: [Там само. С. 17], [Ibid. P. 17]. Скорочене латинське «Ibidem» використовується для мов з латинською графікою.
Корисна порада
Не забувайте використовувати комплексні посилання - це коли ви посилаєтеся не так на одне джерело, а відразу декілька. Джерела тут перераховуються через крапку з комою, при цьому кожна посилання у складі комплексної посилання оформляється за розглянутими вище загальними правилами.
Коли ви займаєтеся дослідної, науковою роботою або просто готуєте повідомлення, доводиться використовувати, цитувати висловлювання експертів. У цьому випадку потрібно оформляти посилання на джерела.
Вам знадобиться
  • ГОСТ 7.0.5-2008 Бібліографічна посилання.
Інструкція
1
Посилання в рефераті можуть бути затекстового, підрядковими або внутрітекстовими. Зупиніться на одному з варіантів. Не варто змішувати декілька стилів в одній роботі. Пам'ятайте, що на джерела в мережі інтернет також потрібно ставити посилання.
2
Якщо ви використовуєте кінцеві посилання. Даний тип посилань у науковій літературі зустрічається найчастіше. По суті, це звичайний список використаної літератури та джерел, який розташований в кінці документа. Список може бути складений або у алфавітному порядку, або в порядку цитування джерел. Кожен запис при цьому має свій порядковий номер. У самому тексті виноска вказується в квадратних дужках. Наприклад, [X] або [X: Y], де X - номер джерела відповідно до списку літератури, а Y - сторінка в даному джерелі.
3
Якщо ви використовуєте підрядкові посилання. Це знайоме багатьом розташування посилання внизу сторінки. Поставте порядковий номер посилання на сторінці, наприклад, «1», після цитати. У самому низу проведіть горизонтальну лінію, щоб відокремити від тексту. Тепер напишіть «1» вкажіть бібліографічні дані цитованого джерела, а також, якщо буде потрібно, визначені сторінки. У редакторі MS Office - Word виберіть «Вставка - Посилання - Виноска - Внизу сторінки». Посилання в даному випадку з'явиться автоматично. Вам потрібно буде вказати тільки відомості про джерело.
4
Якщо ви використовуєте внутрітекстовие посилання. При використанні подібних посилань бібліографічні зведення та сторінки потрібно вказувати не внизу сторінки, а в круглих дужках після цитати. Мінусом є значне збільшення обсягу тексту. З іншого боку, відразу видно джерело, тобто не доведеться переводити погляд вниз сторінки, тим більше, шукати потрібну запис в кінці всього документ. Даний вид посилань рекомендується використовувати тільки в тому випадку, якщо у вашому рефераті мало посилань.