Як зробити мідний злиток. Як очистити старовинні мідні монети.

Як відомо з шкільного курсу хімії, мідь - метал, в періодичній таблиці Д. І. Менделєєва розташовується під номером 29. Мідь має чудову теплопровідністю, має красивий червонуватий відтінок. Тому цей метал часто використовують для електротехнічних робіт і в ювелірних виробах.
Інструкція
1
Найбільш часто для роботи використовують сплави міді, бронзу (мідь + олово) і латунь (мідь + цинк). Мідні сплави більш пластичні і міцні, ніж сама мідь, мають меншу температуру плавлення. Чиста червона мідь - досить дорогий матеріал, до того ж, дуже нестійкий. На повітрі вона швидко окислюється і покривається плівкою, патиною під дією вологості. Через високу температуру плавлення (1000-11000 С) плавка міді в домашніх умовах скрутна. Хоча зробити невеликі мідні злитки під силу кожному.
2
З бляшаної банки і будівельного гіпсу виготовте форму для злитка. Розведіть алебастр водою, налийте його в жерстяну ємність, зробіть відтиск потрібної форми. Після застигання обпечуся форму для злитка при температурі не менше 1000С в звичайній духовці, щоб виключити пароутворення при заливці міді.
3
Покладіть шматок міді (краще крупний - менше окисла) у поглиблення форми, направте на нього зверху полум'я газокисневого пальника. При нагріванні мідь розплавиться, придбає форму відбитка, тобто потрібного злитка. Щоб поліпшити властивості міді, можна додати в злиток шматочок латуні або срібла.
4
Якщо ви помітите у злитку невеликі раковини, порожнечі, утворені бульбашками повітря, слід обробити злиток методом гарячого кування. Мідь - м'який матеріал, тому добре кується. Для гарячого кування розігрійте мідь на звичайній газовій конфорці або паяльною лампою до червоного світіння. Потім за допомогою невеликої ковадла та молотка надайте зливка потрібну форму, позбудьтеся похибок лиття. При охолодженні міді, загасанні світіння ковку необхідно призупинити і знову нагріти злиток .
5
Таким методом можна виготовити невеликий злиток . Якщо необхідна плавка більшої кількості міді, слід використовувати більш складне устаткування, муфельну піч, тигель з графіту або чавуну. Мідь насипають в тигель з бурою і борною кислотою. Потім тигель накривають шматком шамотного цегли і поміщають в муфельну піч. Після розплавлення міді, в тигель додають шматочок латуні, щоб підвищити ливарні якості розплаву, перемішують, прибирають шлам (типу піни зверху) і ллють в кокіль (форму).