Як отримати посвідку на проживання в Швейцарії.

Швейцарія - це одна з найбільш економічно розвинених і зручних для життя країн в Європі. Але отримати право жити в цій країні для іноземця непросто. Якщо ви громадянин Росії, то для довгого перебування в Швейцарії вам буде необхідно оформити вид на проживання , чітко дотримуючись передбачену урядом Швейцарії процедуру.
Вам знадобиться
  • - закордонний паспорт з візою;
  • - фотографії;
  • - документи, що підтверджують мету перебування в країні.
Інструкція
1
Визначтеся з метою життя в Швейцарії . Від цього залежить, який вид на проживання вам потрібно отримати. Їх існує вісім: - вид на проживання типу В видається більшості студентів і найманим працівникам з сім'ями; - Тип С покладається живуть в країні більше десяти років; - Ci призначений для членів сім'ї, тобто подружжя та дітей тих, хто приїхав працювати до Швейцарії; - G потрібен для людей, що живуть в прикордонних державах (наприклад, для тих росіян, хто має вид на проживання у Франції); - L видається сезонним робітникам і студентам для деяких вид ов навчальних програм; - N оформляється біженцям. Існують і інші, для більш приватних випадків. Деякі типи вид а на проживання (ВНЖ), наприклад, L, не можуть бути продовжені в Швейцарії . З таким документом для того, щоб продовжувати жити в стані згодом, потрібно буде з неї виїхати і ще раз подати документи на візу на батьківщині.
2
Якщо ви знаходитесь в Росії, попередньо отримаєте візу на в'їзд до Швейцарії. Ви повинні подавати документи на візу D. Це не Шенгенська віза, і по ній ви до отримання ВНЖ не будете мати право виїжджати в інші європейські країни. За візою необхідно звертатися в посольство Швейцарії в Москві або в консульський відділ країни в Санкт-Петербурзі. Від вас зажадають документи про доходи чи зобов'язання громадянина або організації в Швейцарії забезпечувати вас, а також документальне підтвердження цілей перебування в країні - запрошення на навчання, робочий контракт, документи про спорідненість, якщо ви їсте в країну разом з чоловіком або батьками.
3
По приїзду в країну зверніться в організацію, що займається питаннями міграції на рівні конкретного кантону. Їх координати вам видадуть при отриманні візи разом з інструкцією про те, як потрібно діяти у вашій ситуації, в які терміни подавати документи і які папери потрібно докладати.
Корисна порада
Якщо ви збираєтеся подавати запит на ВНЖ як біженець, зважте своє рішення. У громадян Росії дуже мало шансів на це, якщо у людини немає конкретних доказів, що його переслідують з політичних мотивів і його життю загрожує небезпека. До того ж, людина, який подав прохання на отримання притулку, протягом розгляду своєї справи - а воно може зайняти не один рік - не має права працювати в країні і отримує тільки дуже скромну допомогу. В результаті ж кількість позитивних відповідей на прохання про притулок дуже мало.