Як вивчити карту світу.

Карта - відмінне підмога для вивчення географії та деяких інших дисциплін. Вона завжди виручить на іспиті, адже користування картами не забороняється. Але для того, щоб карта допомогла у важкій ситуації, необхідно навчитися її читати, а також запам'ятати те основне, що на ній вказано.
Вам знадобиться
  • - великомасштабна карта світу;
  • - карта півкуль;
  • - контурні карти;
  • - олівець;
  • - указка.
Інструкція
1
На час відкладіть електронні карти. За ними можна дуже швидко визначити координати місцевості або вирахувати відстань між населеними пунктами. На них можна знайти навіть дуже маленький населений пункт. Але запам'ятати легше розташування об'єктів на звичайній паперовій географічній карті. Почніть з карти півкуль.
2
Розгляньте обидві півкулі і прочитайте, яке з них західне, а яке - східне. Прочитайте назви материків і запам'ятайте їх. Навчіться визначати сторони світу. На всіх паперових картах північ знаходиться зверху, південь - знизу, а захід і схід, відповідно, ліворуч і праворуч. Запам'ятайте основні горизонтальні лінії - екватор і обидва полюси. Знайдіть, де розташований Грінвічський меридіан. Виучітк, які материки й океани перетинає кожна з цих ліній. Знайдіть екватор, Грінвічський меридіан і лінії полюсів на контурній карті.
3
Розгляньте карту світу. Знайдіть на ній основні лінії, які ви вже бачили на карті півкуль. Визначте сторони світу. Запам'ятайте, як виглядає кожен материк. Використовуйте зорову пам'ять і асоціації. На що схожі Африка чи Америка? Чим відрізняється від інших Євразія, Австралія, Антарктида? Де вони знаходяться по відношенню один до одного? Знайдіть материки на контурній карті. Позначте їх і порівняйте з друкарською картою.
4
Знайдіть на політичній карті світу свою країну. Починати найзручніше саме з неї, оскільки ви знаєте і столицю, і зразкове її положення на материку, і держави, з якими вона межує. Знайдіть ці держави і запам'ятайте їх положення по відношенню до вашої країни. Вивчіть назви столиць та інших великих міст. Поруч з якими водними об'єктами вони знаходяться?
5
Порівняйте політичну карту світу з фізичної. Вивчіть умовні позначення. Які важливі географічні об'єкти знаходяться на території вашої країни і сусідніх? Визначте положення головних міст по відношенню до цих об'єктів ..
6
Знайдіть на кожному материку крайні точки і навчіться їх. Покажіть найбільшу країну. Визначте її координати. Знайдіть її зразкове положення на фізичній карті і визначте найбільш важливі географічні об'єкти. Покажіть країни, що перебувають по сусідству, найбільші річки, основні гірські вершини на їх території і основні міста. Зверніть увагу на кордони між державами. За якими об'єктам вони проходять?
7
Візьміть будь-яку книгу про кругосвітню подорож. Покажіть маршрут, по якому рухалася експедиція. Знайдіть на карті світу основні пункти. Виконайте це завдання кілька разів і знайдіть маршрут експедиції на контурній карті.
Корисна порада
Перевіряйте себе по електронній карті. Наберіть в пошуковику назву материка, потім знайдіть на ньому потрібні точки і подивіться їх коордінати.Пріменяйте різні види пам'яті. Показуйте на карті напрямок течії річки, лінію берега, місце розташування міста або вершини. Називайте об'єкти.