Як прикріпити стельові карнизи.

Для того щоб візуально збільшити висоту стелі, можна використовувати стельові карнизи . Вони також будуть виграшно виглядатиме в приміщенні, в якому низька стеля. Перед вибором стельового карниза добре вивчіть конструкцію самої стелі.
Інструкція
1
Якщо у вашому приміщенні натяжна стеля, то виберіть конструкції, які мають полегшену кріпильну систему карниза. Також підберіть легкі штори. Важливу роль при виборі кріплення карниза грає ширина підвіконня. Для широкого підвіконня найкраще підходять укорочені штори. Однак це не все виглядає естетично. В даному випадку придбайте настінний карниз. Справа в тому, що кронштейни для стельових карнизів по довжині можуть не відповідати вашому підвіконню.
2
На початку роботи правильно зніміть розміри. Карниз не повинен перешкоджати вільному відкриванню вікна. Залиште потрібну відстань між ним і верхньою частиною віконного отвору. Відстань повинна бути не менше 5 см. Карниз повинен бути віддалений від стіни і від вікна. В іншому випадку штори будуть постійно зачіпати за ручки віконних рам і чіплятися за батарею центрального опалення. Для того щоб якісно встановити карнизи , ви повинні безпомилково виконати необхідні заміри.
3
З основних вимог, що пред'являються до карниза, варто відзначити міцність і відповідність шторам. Придбайте карниз, виконаний з м'якого металу або пластику для спальні і вітальні. У даних приміщеннях найчастіше вішають штори з щільної тканини. В іншому випадку карниз прогнеться або зламається, не витримавши тяжкості.
4
Особливу увагу приділіть затискачів. З їх допомогою ви можете виконувати регулювання штор по довжині. Підігнути їх можна на стільки, на скільки це необхідно. Врахуйте, затискачі досить важко закріплювати на карнизі. Вони не зможуть витримати важких штор. До того ж, у більшості випадків, вони видно. Якщо затискачі старі та іржаві, то прикрашати вікно вони не будуть.
5
Якщо у вашому приміщенні перегородки зроблені з гіпсокартону, то вони не зможуть витримати штангу під важку портьєру. Вам буде необхідно вибрати полегшений варіант зі струнним карнизом та повітряної шторкою.
Карнизи - це не просто тримачі для штор. Вони є невід'ємною частиною інтер'єру і повинні вписуватися в дизайн вашої кімнати. Грамотно підібрані стельові карнизи дозволять візуально збільшити висоту стелі і надати приміщенню стильний і закінчений вигляд. Як же самостійно прикріпити карниз до стелі?
Вам знадобиться
  • - перфоратор з набором свердел;
  • - молоток;
  • - ножівка;
  • - викрутка;
  • - будівельний рівень;
  • - рулетка;
  • - олівець;
  • - шурупи;
  • - дюбелі
Інструкція
1
Виберіть і придбайте карниз. Визначтеся з кількістю направляючих, на яких розмістяться штори. Слід знати, що на однорядний карниз вам вдасться повісити щось одне - або тюль, або штори. Дворядний - припускає використання тюлю і штор одночасно. Якщо ви плануєте прикрасити вікно ще й ламбрекеном - вам слід зупинити вибір на карнизі з трьома напрямними.
2
Зберіть карниз. Для цього необхідно з'єднати його кутові елементи з направляючою шиною. Якщо в моделі вашого карниза передбачені еркерні елементи - встановіть торцеві заглушки, що запобігають випадання штор. Прикріпіть багет.
3
Розмітьте місце установки карниза. Слід врахувати, що відстань між верхньою частиною вікна і карнизом має становити, як мінімум, 6 см. Це дозволить вікну вільно відкриватися. Відстань між карнизом і стіною повинна бути 10-15 см. Проведіть на стелі лінію, позначаючи місце кріплення. Прикладіть карниз до зробленої позначці. Перевірте його положення за допомогою будівельного рівня. Переконайтеся в тому, що штори, що висить на карнизі, що не будуть зачіпати опалювальні прилади. Намітьте місця кріплення через спеціальні монтажні отвори.
4
Переконайтеся в тому, що кріпильні деталі відповідають матеріалу вашої стелі. Слід знати, що для кріплення однорядного карниза необхідно використовувати шурупи діаметром 5 мм. Для двох- і трьохрядний карнизів - 7мм. При монтажі на стелю, виконаний з гіпсокартону, необхідно застосовувати спеціальні дюбелі.
5
Просвердлите кріпильні отвори на стелі, в намічених раніше місцях, за допомогою перфоратора. Закріпіть карниз за допомогою дюбелів і шурупів.