Як обчислити знижку. Як вирахує відсотки на Скитка.

В даний час знижками нікого не здивуєш. Продавці розуміють, що знижки не є засобом підвищення доходу. Найбільшу ефективність має не 1-2 знижки на конкретний товар, а система знижок, яка повинна бути проста і зрозуміла співробітникам фірми і її покупцям.
Інструкція
1
Ви, напевно, помітили, що в даний час найбільш поширеною є знижка, зростаюча при збільшенні обсягів продукції. В даному випадку продавець розробляє шкалу відсотків знижок, яка збільшується при зростанні обсягів покупок за певний період. Наприклад, ви купили чайник і кавоварку і отримали знижку 5%. Якщо цього місяця ви купите ще й праска, то отримаєте знижку 8% на всі придбані товари. При цьому отриманий прибуток компанії при ціні зі знижкою і зрослим обсягом продажів повинна бути не менше, ніж очікуваний прибуток при ціні без знижки і колишньому рівні продажів.
2
Розрахувати шкалу знижок нескладно. Спочатку визначте обсяг продажів, з якого починається надання знижки. В якості нижньої межі можна взяти точку беззбитковості. Потім розрахуйте очікуваний обсяг прибутку, який ви хотіли б отримати на продаваний товар. Її верхня межа буде органічний купівельною спроможністю товару та його конкурентними властивостями. Максимальну знижку можна розрахувати наступним чином: (прибуток - (прибуток х мінімальний обсяг продажів/очікуваний обсяг)/ціна одиниці продукції.
3
Ще однією досить поширеною знижкою є знижка за контрактом. Це може бути знижка по передоплаті, при покупці певних видів товару, а також при розрахунку в тій чи іншій валюті. Іноді знижки такого плану надаються при купівлі товару і замовленні транспорту для доставки. Наприклад, ви купуєте продукцію фірми, замовляєте транспорт в цій же компанії і отримуєте знижку 5% на придбаний товар.
4
Величина передсвяткових і сезонних знижок визначається, виходячи з вартості зберігання товару на складі та ймовірністю продажу товару за встановленою ціною. Зазвичай до таких знижкам вдаються роздрібні продавці, наприклад, при продажу одягу з колекцій минулого сезону. Подібними знижками користуються супермаркети для того, щоб розвантажити роботу магазину у вечірні години та вихідні дні. В даному випадку розмір знижки визначається розміром упущеної вигоди при незадоволенні купівельного попиту в години пік.