Як побудувати льодовик.

В умови економічного становища багатьох російських сімей заготовка про запас продуктів харчування на тривалий час є нагальною необхідністю. Для зберігання варення, солінь і овочів зазвичай використовують льох, а іноді й звичайний гараж. А ось для рибних та м'ясних продуктів знадобиться якщо не морозильна камера, то як мінімум саморобний льодовик , який стане підмогою в домашньому господарстві.
Вам знадобиться
  • - металеві труби діаметром 100 мм;
  • - зварювальний апарат;
  • - дерев'яні дошки;
  • - бетон;
  • - шлак;
  • - гас.
Інструкція
1
Виберіть місце для споруди погреба- льодовик а. Його можна влаштувати у дворі індивідуального будинку або дачі, зробивши прямий вхід, або під підлогою господарських будівель. Розміри льодовик а індивідуальні і насамперед визначатимуться вашими потребами в зберіганні продуктів.
2
Викопайте в обраному вами місці яму необхідних розмірів, зробивши її на 100 см більше майбутнього погреба- льодовик а по ширині та довжині, а в глибину - на 50 см глибше. Збільшувати глибину, втім, не вимагається, якщо ви вирішите зробити в льодовик Е не бетонний, а долівку.
3
Виготовте ємність для гасу, використовуючи металеві труби діаметром близько 100 мм, скріплені зварюванням. Укладіть рамку з труб по периметру дна льодовик а. Труби ємності повинні знаходитися не менше ніж в 15 см від стінок ями. Посередині рамки вварено в конструкцію два стояка з таких же труб. Висоту стояків зробіть такий, щоб після засипки грунту труби виступали б приблизно на 30 см.
4
Виготовлений таким чином резервуар з труб заповніть гасом. На зовнішні верхні кінці труб надіньте чохли з пінопласту (чохли потрібні в теплу пору року, на зиму їх необхідно зняти). Принцип дії льодовик а складається в акумулюванні холоду взимку і збереження його в теплу пору року.
5
Всередині ями зведіть з дощок опалубку, відповідну розміру морозильної камери, а потім залийте опалубку бетоном. Товщина майбутніх бетонних стінок повинна бути не менше 50 см. Такі стінки забезпечують надійне промороження льодовик а.
6
Вставте подвійний дверний блок для двох дверей. Конструкція блоку визначатиметься запланованим розташуванням входу в льох (збоку або зверху). Товщину верхнього бетонного перекриття зробіть близько 40 см. Зверху перекриття насипте утеплення з шлаку.
7
Для кращої ізоляції між бетонними стінками і грунтом насипте прошарок з шлаку товщиною 25 см. За умови гарної теплоізоляції бетону від ґрунту з боків і зверху, холоду, накопиченого в бетонних стінках льодовик а, вистачить до самого кінця літнього періоду. Описана конструкція льодовик а дозволяє надійно зберігати м'ясні та рибні продукти протягом усього року.