Як зробити водопостачання на дачі.

Відповідно до постанови Уряду РФ за номером 83, всі будинки і ділянки повинні бути підключені до центрального водопостачання. Якщо поруч з дачним селищем не проходить центральний водопровід, можна зробити місцеве водопостачання від свердловини, яке нічим не відрізнятиметься від центрального, або спорудити колодязь.
Вам знадобиться
  • - дозвільні документи на підключення до центрального водопостачання;
  • - послуги фахівців з буріння свердловин або з копання криниць;
  • - залізобетонні кільця або зруб з листяних порід дерева;
  • - насосна станція;
  • - труби;
  • - муфти, згони, кільця, хомути
Інструкція
1
Щоб підключитися до центрального водопостачання, якщо воно проходить поруч з дачним ділянкою, зверніться до районного водоканал. Подайте заяву, пред'явіть документи на ділянку, копію кадастрового плану, оплатіть квитанцію за підключення до води, а також монтажні роботи по врізці в центральний водопровід. Всі роботи вам проведуть ліцензовані фахівці з водоканалу.
2
Щоб зробити місцеве водопостачання дачі, коли централізований водопровід підключити немає можливості через його відсутність, викличте фахівців з буріння свердловин. Купуйте насосну станцію. Вам за один день справлять буріння та монтаж насоса. Таке водопостачання практично нічим не відрізняється від центрального. Ви зможете підключити до нього пральні та посудомийні машини, титани, сантехніку, встановити душову кабінку. Загалом, підключити все те, що ви порахуєте необхідним для комфортного проживання на дачній ділянці.
3
І останній варіант зробити водопостачання на дачі - це вирити колодязь. Роботи з копання криниць дуже складні та витратні, і виробляти їх повинні фахівці.
4
Зміцнюйте стінки колодязя залізобетонними кільцями або встановлюйте в колодязь зруб з листяних порід дерев. Якщо ви не хочете залучати бригаду фахівців з копання колодязя, копайте його самостійно вручну або трактором.
5
Після завершення робіт відразу зміцните стінки щоб уникнути обвалу. При ручній копанні та встановлення в якості зміцнюючих стін зрубу виробляєте роботи з його встановлення в міру проведення земляних робіт.
6
Низ колодязя отсипьте дренажної подушкою. Для цього насипте товстий шар річкового піску і поверх нього товстий шар річковий гальки.
7
Всю першу воду, яка надійшла в колодязь, відкачайте. Користуватися колодязем ви зможете в міру його наповнення, тобто не раніше ніж через 7-10 днів після завершення всіх робіт.
8
Для водопостачання використовуйте погружной колодязний насос, який ви будете включати в міру необхідності для поливу і наповнення ємностей або проведіть водопровід за допомогою труб і встановіть накопичувальну насосну станцію.